Wolskie Centrum Kultury stara się wspierać organizacje pozarządowe w realizacji ich pomysłów. Zależy nam na tym, żeby ułatwić Wam dotarcie z ofertą do mieszkańców Woli. W miarę naszych możliwości chcemy też wspierać projekty o zasięgu ogólnowarszawskim. Każde działanie realizowane przez organizacje pozarządowe powinno wspierać rozwój społeczności lokalnej na Woli – dla nas jest to cel nadrzędny. W związku z tym przygotowaliśmy dwa modele współpracy, które chcemy Wam zaproponować. Każdy z nich odnosi się do działań o innym charakterze. 

Model otwarty  

Jeśli szukacie miejsca, w którym chcielibyście zorganizować bezpłatne, ogólnodostępne wydarzenie skierowane do mieszkańców, to możemy wesprzeć Was na różnych poziomach. Udostępnimy Wam bezpłatnie jedną z wielu przestrzeni dedykowanych do współpracy z organizacjami pozarządowymi. Każda z nich ma swoją charakterystykę i umożliwia różne działania np. kawiarnia sąsiedzka dysponuje w pełni wyposażoną kuchnią. Listę przestrzeni znajdziecie poniżej. Udostępnimy Wam też sprzęt, którym dysponuje dane miejsce. Gospodarz miejsca – w miarę swoich możliwości czasowych – będzie Was wspierał w promocji i organizacji wydarzenia.  Zachęcamy do kontaktu z opiekunem przestrzeni, która najlepiej pasuje do Waszego działania – telefon/mail do niego znajdziecie w opisie miejsca. Z gospodarzem możecie ustalić wszelkie szczegóły współpracy. Możliwość nawiązania współpracy w ramach modelu otwartego zależy od dostępności przestrzeni. 

Model barterowy  

W miarę możliwości chcemy Wam też umożliwić organizację zamkniętych wydarzeń/działań skierowanych do różnych grup – waszych członków lub zrekrutowanych odbiorców – do których nasi mieszkańcy nie będą mogli dołączyć. Do tego modelu współpracy dedykowana jest sala widowiskowa na Działdowskiej (w poniedziałki) i Klub Sąsiedzki na Młynarskiej. W najbliższym czasie pojawią się kolejne miejsca. W przypadku barterowego modelu współpracy oczekujemy, że w zamian za udostępnienie przestrzeni wesprzecie mieszkańców skupionych wokół tego miejsca. Wsparcie może przybierać różne formy – od zorganizowania otwartego wydarzenia po przekazanie kawy/herbaty, z której mieszkańcy będą mogli korzystać. Charakter barteru zależy od Waszych możliwości i będzie ustalany indywidualnie z gospodarzem miejsca.  W sprawie szczegółów kontaktujcie się z opiekunem danej przestrzeni – telefon/mail do niego znajdziecie w opisie miejsca. Możliwość nawiązania współpracy w ramach modelu barterowego zależy od dostępności przestrzeni. 

Miejsca dedykowane organizacjom pozarządowym 

Z pośród naszych zasobów wybraliśmy przestrzenie dedykowane współpracy z organizacjami pozarządowymi. Każda z nich ma inny charakter i dysponuje innymi zasobami. Jedna jest idealna pod organizację wystawy, inna na warsztaty kulinarne. Poniżej prezentujemy Wam listę naszym miejsc. Zapoznajcie się ze szczegółowym opisem każdego z nich i wybierzcie taką, która pasuje pod Wasze wydarzenie. Sprawdźcie też jaki model współpracy jest możliwy w tej przestrzeni. W celu ustalenia szczegółów współpracy skontaktujcie się z gospodarzem danego miejsca. Kontakty do nich znajdziecie w szczegółowych opisach miejsc. 

Jeśli chcielibyście nawiązać z Wolskim Centrum Kultury bardziej długofalową współpracę, to zachęcamy Was do skontaktowania się z Leszkiem Nurzyńskim – koordynatorem współpracy z organizacjami pozarządowymi 

E-mail: l.nurzynski@wck-wola.pl        Telefon: 609 471 494 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content