Jednym z głównych celów przyświecających Wolskiemu Centrum Kultury jest integrowanie mieszkańców Woli i wspieranie ich w podejmowaniu własnych działań społeczno-kulturalnych. Realizację tej idei można odnaleźć w codziennej działalności naszej instytucji. Stworzyliśmy też wyjątkowe miejsca, które specjalizują się we wspieraniu mieszkańców. Można je scharakteryzować za pomocą trzech haseł: 

 

POSZERZONY DUŻY POKÓJ 

Nasze miejsca możesz traktować jako przedłużenie swojego domu. Przyjdź do nas i odpocznij na wygodnej kanapie, poczytaj książkę czy popracuj przy komputerze. W każdej chwili możesz też zrobić sobie darmową kawę lub herbatę, żeby poczuć się jeszcze bardziej jak w domu.     

 

MIEJSCE SPOTKAŃ  

Nasze miejsca są otwarte na wszystkich mieszkańców. Możesz w nich spotkań ludzi w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach czy poglądach. Nie znajdziesz na Woli lepszych miejsc, gdzie możesz poznać swoich sąsiadów. Świetnie nadają się też do spotkań ze znajomymi czy rodziną. 

 

START-UP DLA POMYSŁÓW MIESZKAŃCÓW 

Nasze miejsca wspierają mieszkańców w realizacji ich własnych pomysłów na działania. Jeśli od dawna chciałeś/ podzielić się swoimi umiejętnościami z innymi lub pokazać innym coś co stworzyłeś/, to zgłoś się do gospodarza danego miejsca. Na pewno pomoże Ci w organizacji i promocji wydarzenia. Jedynym warunkiem jest bezgotówkowy charakter działania. 

 

Miejsca dedykowane współpracy z mieszkańcami 

Poniżej prezentujemy Wam listę naszych miejsc, które specjalizują się we wspieraniu mieszkańców. Każde z nich ma inny charakter i dysponuje innymi zasobami. Jedno jest idealna pod organizację wystawy, inna na warsztaty kulinarne. Charakterystyka każdej przestrzeni została szczegółowo opisana poniżej.  Zachęcamy do odwiedzin i kontaktowania się z gospodarzami. 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content