Adres: Działdowska 6
Facebook: https://www.facebook.com/meskaszopawola/

Kontakt do koordynatora:
Agnieszka Bykowska-Giler – e-mail: a.bykowska-giler@wck-wola.pl, tel. 609015414

Specjalizujemy się w: stolarka, praca w drewnie, wiercenie, cięcie, szlifowanie

Przestrzeń idealna do: wykonywania małych, drewnianych sprzętów/mebli, renowacji/naprawy drewnianych sprzętów/mebli, integracji przy wspólnej pracy

Nasza Męska Szopa jest inspirowana siecią Men’s Shed, która powstała i funkcjonuje w Australii. Tego typu warsztaty działają z powodzeniem także w innych krajach m.in. w Wielkiej Brytanii czy Holandii. Majsterkowicze z najbliższej okolicy mogą w nich bezpłatnie korzystać z narzędzi i realizować wspólne projekty. Niech nie zwiedzie was nazwa tego miejsca. Męskie Szopy to przestrzeń dla wszystkich – płeć i wiek nie mają znaczenia. Każdy mieszkaniec może skorzystać ze specjalistycznego sprzętu stolarskiego i wykonać na miejscu to, co sobie wymarzy. Można zbudować coś od podstaw, naprawić lub przerobić gotowy sprzęt zgodnie z potrzebami. Każdy użytkownik może dostać też wsparcie wolontariuszy i wolontariuszek, którzy pełnią dyżury w Męskiej Szopie. Nasze ekspertki i nasi eksperci doradzą oraz pomogą w obsłudze dostępnych narzędzi.

Męska Szopa to coś więcej niż przestrzeń do prac stolarskich. Chcemy, żeby mieszkańcy podczas wizyty w naszym warsztacie mogli nawiązywać nowe relacje i integrować się. Wspólna praca zachęca do wymiany umiejętności i doświadczeń, co może zaowocować realizacją wspólnych pomysłów wpływających pozytywnie na jakość życia lokalnej społeczności. Męska Szopa pełni też rolę platformy przywracającej pamięć o robotniczej historii Woli i dziedzictwie wielopokoleniowych zakładów rzemieślniczych, które do tej pory funkcjonują na terenie naszej dzielnicy.

Ważnym celem działalności Męskiej Szopy jest aktywizacja mężczyzn, którzy przeszli na emeryturę. Kluby Seniora i Uniwersytetu Trzeciego Wieku są środowiskami silnie sfeminizowanymi, ponieważ ich oferta lepiej trafia w potrzeby kobiet. Przy współpracy z organizacjami seniorskimi z Woli będziemy zapraszać mężczyzn 60+ do korzystania z Męskiej Szopy i dzielenia się swoimi umiejętnościami technicznymi z innymi mieszkańcami.

Istnieje możliwość bezpłatnego użyczenia przestrzeni Męskiej Szopy na potrzeby działań społecznych dla grup zorganizowanych, które zapewnią własnego eksperta w zakresie stolarstwa. W tej sprawie proszę się skontaktować z koordynatorem Męskiej Szopy.

Partnerem strategicznym projektu „Męska Szopa” jest sieć szwedzkich multimarketów Jula.

Opis techniczny miejsca

Przestrzeń składa się z pomieszczenia o powierzchni 18 m². W jednym momencie może tam pracować 5 osób. Tuż koło Męskiej Szopy znajduje się Kawiarnia Sąsiedzka, w której można się spotkać przed/po pracy, odgrzać sobie jedzenie czy skorzystać z toalety.

Wykaz narzędzi do pobrania

Regulamin Męskiej Szopy

dostępność

Dojazd: najbliższy przystanek transportu publicznego METRO PŁOCKA w odległości 300 m, linie: 10, 26, 103, 106, M2. Jeśli potrzebujesz pomocy w dotarciu na wydarzenie, prosimy o kontakt.

Do Męskiej Szopy prowadzi wjazd przez bramę ogrodu z poziomu ulicy. W placówce nie ma dostępnej toalety dla osób niepełnosprawnych. W pobliżu budynku nie wyznaczono miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.  Najbliższe miejsca parkingowe znajdują się przy ul. Wawelberga, ok. 100 m od budynku placówki.

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

W placówce można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. Link do tłumaczenia: https://tlumacz.migam.org/warszawa-wolskie-centrum-kultury-obozowa-85

Jeśli potrzebujesz skorzystać z pętli indukcyjnej lub słuchawek wyciszających, skontaktuj się z nami wcześniej: m.michnowska@wck-wola.pl, TEL/SMS: 600979072.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące dostępności, prosimy o kontakt pod adresem: m.michnowska@wck-wola.pl

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content