Kategoria:
Inne
Miejsce:
Grupa wiekowa:
Dzieci
Kiedy:
Sobota 10:00 – 11:00
cena:
440 zł za semestr (12 zajęć)

Zapraszamy na niezwykłe zajęcia. Skierowane są do dorosłych, którzy w przeszłości  mieli już kontakt z ceramiką, bądź dopiero stawiają u nas swoje pierwsze kroki, powoli odkrywając bogaty wachlarz możliwości jakie daje lepienie z gliny. Każdy uczestnik pracuje indywidualnie, tzn. nie wg narzuconego tematu bądź techniki, lecz w zależności od swojego doświadczenia, umiejętności,  własnej kreatywności, tempa pracy itp.

Osoby rozpoczynające pracę z gliną poznają m.in. technikę wałeczkową, wykonywanie form z kuli, z plastra, tworzenie naczyń przy pomocy form gipsowych, a także pracę z tzw. „gliną papierową”, przy wykonywaniu biżuterii oraz niewielkich form rzeźbiarskich. Nabywaniu umiejętności manualnych towarzyszy wzbogacanie wiedzy na temat m.in rodzajów gliny, przygotowania masy do pracy, nazw narzędzi. Oprócz modelowania w glinie, uczestnicy poznają i stosują różne sposoby zdobienia ceramiki, poprzez nakładanie szkliw oraz angob (tapowanie, sgraffito, monotypia). W pracowni istnieje też możliwość zapoznania się z techniką formowania na kole garncarskim ( elektrycznym i „nożnym”).

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych.

×