Współdzielnik to Miejsce Aktywności Lokalnej, dlatego chcemy dać Wam – mieszkańcom Woli i okolic – przestrzeń na organizowanie w nim Waszych własnych wydarzeń!

Prowadzone u nas warsztaty i spotkania z założenia mieszczą się w ramach edukacji ekologicznej i klimatycznej. Mogą dotyczyć takich tematów, jak:

  • Zrównoważony rozwój i konsumpcja,
  • Naprawy – od elektroniki, przez introligatorstwo po wymianę uszczelek – wszystko, co wydłuża życie naszym sprzętom,
  • Zero waste – minimalizowanie ilości wytwarzanych przez nas odpadów,
  • Upcykling – wytwarzanie nowych przedmiotów ze starych elementów i nadawanie rzeczom nowego przeznaczenia,
  • Partycypacja – obywatelskie angażowanie się w politykę dzielnicową, miastową i regionalną, na rzecz ochrony przyrody w Polsce i najbliższej okolicy.

Grupą docelową takiego spotkania mogą być dzieci, seniorzy, rodziny z dziećmi albo po prostu każdy. Jeśli umiecie naprawiać biżuterię, znacie tajniki dbania o miejski ekosystem, składacie zepsute meble lub tworzycie ozdoby z niekompletnych puzzli – zapraszamy do poprowadzenia warsztatu lub spotkania!

Zgłaszajcie swoje pomysły na wspoldzielnik@wck-wola.pl

Pokryjemy koszty materiałów dla wybranych przez nas projektów. Wasze pomysły realizować będziemy od marca.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content