Poznaj zasady działania Współdzielnika:

 


 

Współdzielnik jest Miejscem Aktywności Lokalnej, które powstało w celu edukowania na temat zrównoważonej konsumpcji i ograniczania ilości wyrzucanych przedmiotów. To wspólny projekt Wolskiego Centrum Kultury oraz Wola Parku.

 1. Działamy od środy do soboty w godzinach 12.00-20.00, przy czym strefa współdzielenia czynna jest od środy do piątku. W soboty prowadzimy warsztaty, na które serdecznie Was zapraszamy – chcemy Was poznać i spędzić z Wami czas, dlatego prosimy: nie przynoście do nas rzeczy w soboty!
 2. Przyjmujemy ubrania sezonowe, czyste, bez uszkodzeń i plam. TYLKO takie, które od razu mogą trafić na wieszaki. Ponadto: niezniszczone i kompletne zabawki, gry, książki i artykuły domowe oraz artykuły dla zwierząt.
 3. Z uwagi na ograniczoną przestrzeń i warunki magazynowe nie przyjmujemy dużych gabarytów, rzeczy, które wymagają naprawy więc nie mogą od razu trafić do strefy współdzielenia, używanej bielizny i butów, a także nieaktualnych podręczników, kalendarzy i map oraz płyt CD i DVD bez oryginalnych opakowań.
 4. Przynieście to, co chcecie mieć w domu i nosić. Możemy mieć różne gusta, ale wszyscy cenimy jakość
 5. Ze strefy współdzielenia możecie wziąć maksymalnie 5 rzeczy i możecie w niej przebywać maksymalnie godzinę – pamiętajcie, jesteśmy miejscem WYMIANY i WSPÓŁDZIELENIA. Współdzielcie się z innymi miejscem i czasem. Wychodząc, dajcie znać współdzielnikowej ekipie co zabraliście. Zostawcie po sobie porządek.
 6. Jeśli planujecie przynieść do nas większą partię rzeczy – prosimy, uprzedźcie nas mailowo, telefonicznie lub pisząc na Fb – razem ustalimy dogodny termin. Upewnijcie się, że przynosicie rzeczy sezonowe i w dobrym stanie – przejrzymy je wspólnie, a te, które nie będą spełniać wymogów, będziecie musieli zabrać.
 7. Jeśli macie do oddania lub wymiany duże gabaryty, zostawcie ogłoszenie na naszej Tablicy Sąsiedzkiej – możecie z niej skorzystać także w każdej innej sprawie, gdy chcecie podzielić się jakąś informacją ze społecznością Woli.
 8. Pamiętajcie, że mamy Jadłodzielnię:) Zostawiając w niej żywność upewniajcie się, że nie jest po terminie ważności. Jeśli przynosicie otwarte opakowanie – napiszcie na nim, kiedy zostało napoczęte. Jeśli zostawiacie żywność domowej roboty, zostawcie informację kiedy została zrobiona, jakie może mieć alergeny i czy jest odpowiednia dla diet vege i vegan.
 9. Pamiętajcie, że przychodząc do Współdzielnika, godzicie się na zasady, według których działa nasz MAL:
  – Jeśli chcecie skorzystać ze strefy szycia, musicie podpisać jej regulamin.
  – Jeśli chcecie skorzystać z warsztatu naprawczego – wcześniej umówcie się przez mail, Facebooka lub zapiszcie się na dyżur bezpośrednio we Współdzielniku.
  – Jeśli chcecie skorzystać z naszej biblioteczki klimatycznej – wypełnijcie formularz wypożyczenia książki. Oddajcie ją we wskazanym terminie!
  – Jeśli bierzecie udział w naszych warsztatach, postępujecie według wskazówek prowadzących je animatorów i animatorek.
  – Jeśli macie mniej niż12 lat możecie brać udział w naszych warsztatach i korzystać ze Strefy Szycia tylko pod opieką opiekuna prawnego.
  – Jeśli nie będziecie stosować się do naszych wspólnych zasad, będziecie je nagminnie łamać, będziecie pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających albo w jakikolwiek sposób będziecie zagrażać dobrostanowi współdzielnikowej społeczności, będziemy zmuszeni poprosić Was o opuszczenie MAL-u, a jeśli zajdzie taka konieczność – nie będziemy pozwalać na Wasze przebywanie we Współdzielniku w przyszłości.
 10. Pamiętajcie: nie jesteśmy sklepem ani punktem pomocowym – jesteśmy Miejscem Aktywności Lokalnej – miejscem, które współtworzymy z Wami, naszą społecznością. To również od Was zależy jak wyglądamy i czy we Współdzielniku jest dobra atmosfera i porządek. Serdecznie zapraszamy Was do tworzenia Współdzielnika z Nami. Piszcie do nas z pomysłami i inicjatywami na mail: wspoldzielnik@wck-wola.pl, na Facebooku albo zgłaszajcie je zespołowi Współdzielnika.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content