Poznaj zasady działania Współdzielnika:


UWAGA!

Do końca maja wstrzymujemy przyjmowanie ubrań.
Strefa wymiany ubrań działa w środy i czwartki w godz. 16.00-20.00


 

Współdzielnik jest Miejscem Aktywności Lokalnej, które powstało w celu edukowania na temat zrównoważonej konsumpcji i ograniczania ilości wyrzucanych przedmiotów. To wspólny projekt Wolskiego Centrum Kultury oraz Wola Parku.

 1. Współdzielnik funkcjonuje od środy do soboty w godzinach 12:00 – 20:00.
 2. We Współdzielniku funkcjonują dwie przestrzenie: współdzielenia i warsztatowa. Przestrzeń współdzielenia funkcjonuje od środy do piątku w godzinach 12:00 – 20:00. W soboty działamy bardziej warsztatowo i sąsiedzko.
 3. Do przestrzeni współdzielenia przyjmujemy tylko niezniszczone i wyprane sezonowe ubrania (adekwatne do aktualnej pory roku):
  – kurtki,
  – bluzy,
  – t-shirty,
  – koszule,
  – spodnie,
  – sukienki,
  – czapki, szaliki, apaszki,
  – buty nowe lub w bardzo dobrym stanie,
  – książki,
  – bibeloty i przedmioty codziennego użytku,
  – pościel, koce,
  – zabawki i kompletne gry,
  – małe RTV i AGD,
  – inne rzeczy w porozumieniu z animatorem miejsca.
 4. Nie przyjmujemy:
  – bielizny,
  – mebli i dużego RTV i AGD,
  – zniszczonych i brudnych rzeczy,
  – płyt CD i DVD bez oryginalnego opakowania.
 5. Obowiązuje limit rzeczy przyjmowanych i zabieranych: max. 5 sztuk/dziennie na dorosłą osobę.
 6. Rzeczy przynoszone do przestrzeni współdzielenia są oglądane przez animatora miejsca w punkcie selekcji. Punkt jest oznaczony tabliczką i znajduje się przy wejściu do Współdzielnika.
 7. Oddając i zabierając rzeczy zawsze zgłaszamy się do punktu selekcji.
 8. Rzeczy nieprzyjęte do przestrzeni współdzielenia przynoszący ma obowiązek zabrać ze sobą.
 9. W przestrzeni warsztatowej obowiązuje limit 20 osób, w przestrzeni współdzielenia obowiązuje limit 10 osób. Limitów pilnują animatorzy miejsca. Dzieci mogą przebywać we Współdzielniku tylko pod opieką osób dorosłych.
 10. Wszyscy goście mają obowiązek pozostawić po sobie porządek. Przed wyjściem z przestrzeni współdzielenia i warsztatowej prosimy o ułożenie poruszonych przedmiotów i ubrań w sposób estetyczny.
 11. Animatorzy miejsca zgodnie z regulaminem Współdzielnika mogą wyprosić osoby niestosujące się do jego przestrzegania.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content