Kategoria:
Grupa wiekowa:
Dzieci
Prowadzi:
Kiedy:
Sobota, 11:30 – 13:00
cena:
560 zł za 12 zajęć x 90 minut

Program kursu składa się z trzech głównych części. Każda z nich zawiera kilka projektów. Podczas kolejnego etapu zajęć pracujemy z dziećmi bazując na najbardziej zaawansowanych pakietach do robotyki czyli zestawach LEGO® Mindstorms EV3. Konstrukcje oraz programowanie są na coraz wyższym poziomie. Łazik międzyplanetarny, piła mechaniczna, sztuczna łapa robota, chodzący pająk, mój przyjaciel pies to kilka przykładowych konstrukcji z 3 etapu zajęć. Kurs składa się z 12 zajęć, jedna lekcja trwa 90 minut. Każdy z robotów, który powstaje na naszych zajęciach (1 lekcja: 1 robot na parę), zostaje samodzielnie zaprogramowany przez dzieci. Jeśli Państwa dziecko uczęszczało na nasze zajęcia wakacyjne/zimowe informujemy, że żadne konstrukcje nie powtarzają się podczas warsztatów semestralnych i realizowany jest inny program nauczania.

LEGO® Mindstorms wyposażone są w elementy umożliwiające skonstruowanie robotów, które potrafią poruszać się i wykonywać polecenia: tym razem są to 1 mózg robota, 3 silniki, czujnik ultradźwiękowy, dotyku oraz światła. Graficzne, intuicyjne języki programowania pozwalają nawet najmłodszym dzieciom zgłębiać tajniki programowania oraz poznać strukturę algorytmów. Roboty ożywają dzięki nowemu systemowi czyli specjalnej „kostce”, wyposażonej w 32-bitowy procesor oraz cztery porty wejścia i cztery wyjścia do komunikacji z sensorami (czujnikami) oraz innymi urządzeniami.

Struktura pracy z pakietem projektów inżynierskich naśladuje proces projektowania technicznego używanego przez naukowców i inżynierów w wielu gałęziach przemysłu. Każdy projekt rozpoczyna się od krótkiego wprowadzenia wyjaśniającego zadanie. Efektem końcowym jest stworzona i zaprogramowana konstrukcja, którą dzieci muszą zaprezentować. Cały proces został zaprojektowany w ten sposób, by rozwijać cechy niezbędne w XXI wieku: kreatywne myślenie, umiejętności rozwiązywania problemów i kompetencje komunikacyjne oraz promować pracę grupową.

  • Data rozpoczęcia kursu – 5.10.2019
  • Daty spotkań: (październik: 5, 12, 19, 26, listopad: 9, 16, 23, 30, grudzień: 7, 14, 21, styczeń: 11),
  • wiek uczestników (9-12lat),

Więcej informacji: www.edupunkt.com.pl

Zapraszam także na nasz FanPage na Facebooku. Zamieszczamy tam wszystkie informacje dotyczące aktualnych wydarzeń a także zdjęcia z warsztatów: http://www.facebook.com/pages/EduPunkt-Robotyka-dla-dzieci/165173483530815?ref=hl

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >