aktywna kwarantanna

Autorki:

 • Weronika Wojna (LO Kuronia)
 • Stanisława Wierczyńska (CAM Nowolipie)

Autorki projektu przygotowały poradnik zawierający zestaw bezpiecznych ćwiczeń dla osób w każdym wieku. Idealny na czas pandemii, która zmusza nas do częstszego zostawania w domu.

W prezentacji znajdują się również nagrania Stanisławy Wierczyńskiej, która wykonuje proste ćwiczenia, dostępne dla osób z ograniczoną sprawnością:

Rozgrzewka z kijkami

Na siłowni

 

Środki z projektu wzmocniły aktywność jednego z domów dziecka.

POBIERZ PDF

GOTOWANIE DLA DUŻYCH I MAŁYCH

Autorki:

 • Weronika Kuchta (LO Kuronia)
 • Alina Kozioł (CAM Nowolipie)

Autorki projektu przygotowały książkę kucharską z prostymi przepisami wyciągniętymi z domowych zeszytów. Wszystkie te przepisy były przedtem testowane, a dania fotografowane. Żałujemy, że degustacja musiała odbyć się podczas ogólnonarodowej akcji „zostań w domu”. Na osłodę Pani Alina dokumentowała proces tworzenia niektórych potraw swoim telefonem.

Wydrukowane książki kucharskie będą dystrybuowane przez partnerskie instytucje.

 

POBIERZ PDF

NATURALNIE PIĘKNE W KAŻDYM WIEKU

Autorki:

 • Julia Cesarek (WCK)
 • Bożena Cykman (CAM Nowolipie)

Nie mogło być inaczej. Poradnik na temat zdrowia i urody dla kobiet musiał zachwycać estetyką. Jego strony wypełniła tajemna wiedza wielu pokoleń zawarta w zapiskach gromadzonych w domowych szufladach oraz zasłyszana od kobiet z najbliższego otoczenia autorek.

Wydrukowane poradniki będą dystrybuowane przez partnerskie instytucje.

 

POBIERZ PDF

PRZEPIS NA LEPSZE SAMOPOUCZUCIE W PANDEMII

Autorki:

 • Małgorzata Krzyżewska (LO Kuronia)
 • Katarzyna Kozłowska (CAM Nowolipie/Rada Seniorów Dzielnicy Śródmieście)

Przepis jest zbiorem niby oczywistych, ale tak często ignorowanych, zwłaszcza kiedy nie musimy udzielać się w życiu społecznym, zasad wpływających na jakość naszego życia i zdrowia. Autorkom dzięki lekkiej formie udało się uniknąć moralizatorstwa. Subtelne „kawa się nie liczy” wciąż rozbrzmiewa w głowie, kiedy sięgamy po kolejną filiżankę małej czarnej, by uzupełnić płyny.

Odbiorcami poradnika są przede wszystkim seniorzy. Dlatego przybrał on zarówno formę ulotki dla niezbajtowanych odbiorców, jak i dostępnego filmu, który wszystkie informacje z ulotki zawiera również w warstwie dźwiękowej.

Przepis w formie wydrukowanej broszury był dołączany do świątecznych paczek przekazywanych seniorom, których pandemia zamknęła w domu.

POBIERZ PDF

WHATSAPP DLA SENIORA

Autorki:

 • Oliwia Najewska
 • Julia Zagórowska (LO Kuronia)
 • Teresa Matuszewska (CAM Nowolipie)

Instruktarz, który krok po kroku przeprowadza seniora przez proces założenia komunikatora WhatsApp już od dawna chodził po głowie Pani Teresy. Udało jej się to przekuć w formę graficzną, dzięki współpracy z cudownymi nastolatkami. Dzięki Julii powstałą jedna wersja, ale Pani Teresie udało się zarazić pomysłem również swoją nastoletnią sąsiadkę – Oliwkę, która również przygotowała swoją wersję tutoriala.

POBIERZ PDF 1

POBIERZ PDF 2

Wydrukowane poradniki będą dystrybuowane przez partnerskie instytucje.

ZADBAJ O NASZ DOM

Autorzy:

 • Mateusz W. Pazura (LO Kuronia)
 • Anna Białobrzeska (CAM Nowolipie)

Panią Anię i Mateusza połączyło zaangażowanie w temat ekologii. Ich projekt ma zwiększyć świadomość społeczną na temat tego, jak bardzo losy naszej planety zależą od nas samych.

Zaczęło się od wydarzenia facebookowego „Na spacer z workiem”, który był tygodniową akcją mobilizującą do zwrócenia uwagi na śmieci w naszym bliskim otoczeniu. Wystarczyło, chociaż na jeden z codziennych spacerów zabrać worek i posprzątać najbliższą okolicę.

Kolejnym działaniem popularyzatorskim był filmik instruktażowy na temat segregacji odpadów, na którym autorzy projektu sami zaprezentowali dobre praktyki radzenia sobie ze śmieciami we własnych domach.

Ekologiczną triadę zamknął film ze spotkania z ekspertką – Moniką Miłowską, które Pani Ania i Mateusz przeprowadzili na temat obecności śmieci w przestrzeni publicznej.

Duet planuje już kolejne wspólne działania.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content