Zapraszamy do wysłuchania rozmów o dobrych praktykach w kulturze. Adelina Gołębiowska z Wolskiego Centrum Kultury w każdym z odcinku rozmawia z gościem, który opowiada o swoim autorskim działaniu w obszarze animacji społeczno-kulturalnej. Usłyszycie ciekawe przykłady, praktyczne wskazówki i mamy nadzieję, że zainspirujecie się do działania.


 

Podcast 1 | Marta Michnowska

 

Marta Michnowska z Klubokawiarni Sąsiedzkiej w Wolskim Centrum Kultury opowiada o kulturze dostępnej, czyli takiej, z której mogą korzystać osoby z niepełnosprawnościami. Jakie są rodzaje niepełnosprawności? Jak sprawić, aby nasza placówka była dostępna, jeśli nie dysponujemy dużymi środkami finansowymi?  Jak zorganizować warsztaty sensoryczne dla dzieci ze spektrum autyzmu? Od czego zacząć i jak się nie bać?

Podcast 2 | Adam Kadenaci

Adam Kadenaci z Domu Społecznego przy Obozowej opowiada czym są miejsca otwarte, do czego może przydać się taczka albo wielka mapa? Dlaczego warto włączać mieszkańców w nasze działania i jak to robić? Czym jest partycypacja społeczna w działalności kulturalnej i jak zacząć ją wdrażać w naszej placówce?

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content