Kategoria:
Grupa wiekowa:
dorośli
Kiedy:
08.02 środa, 18:30
cena:
wstęp wolny


„W przejściu” to zbiór 43 tekstów o architekturze i przestrzeni, publikowanych wcześniej na łamach pisma Autoportret. Teksty rozszyfrowują zależności pomiędzy architekturą i naszą codziennością. Podchodzą do przestrzeni jako wytworu różnych czynników – systemu kapitalistycznego, politycznych idei, ale też jako materialnego efektu działań ludzi. Dotyczą także, i na ten temat chcemy porozmawiać z Dorotą Leśniak-Rychlak i Marcinem Wichą, sposobów radzenia sobie z rzeczywistością poprzez jej rozumienie.
W ramach spotkań w cyklu Zapisy przestrzeni, będziemy rozmawiać o tekstach, które pozwalają nam rozumieć otoczenie, które odsłaniają relacje i nieoczywiste zależności przestrzenne. Spróbujemy poszukać odpowiedzi na pytanie czy słowo pisane może wpływać na tę zwykłą, otaczającą nas przestrzeń? Cykl spotkań poprowadzi Zofia Piotrowska, redaktorka Kwartalnika RZUT. Jest on kontynuacją spotkań prowadzonych przez Xawerego Stańczyka w ramach Bloku Urbanistycznego.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content