Kategoria:
Kiedy:
14.05 wtorek, 18:30
cena:
wstęp wolny


Jaka jest sztuka Warszawy widziana z lotu ptaka? Co widać poza jej jednostkowymi fenomenami? Co buduje krajobraz pamięci i wizualność stolicy? Czy i jak sztuka wymyśla miasto i zajmuje się współczesnością? Co zmienia? Kto ją tworzy, a kto za nią płaci?

Odpowiedzi na te pytania poszukamy podczas spotkania z Aleksandrą Litorowicz i Moniką Wróbel, redaktorkami publikacji „Sztuka. Aktualizacja. Co widać w przestrzeni publicznej Warszawy?”.

Dyskusję poprowadzi Joanna Klikowicz. W ramach spotkań w cyklu Zapisy przestrzeni, rozmawiamy o tekstach, które pozwalają nam rozumieć otoczenie, które odsłaniają relacje i nieoczywiste zależności przestrzenne. Spróbujemy poszukać odpowiedzi na pytanie czy słowo pisane może wpływać na tę zwykłą, otaczającą nas przestrzeń.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content