Kategoria:
Kiedy:
24.01 wtorek, 18:30
cena:
wstęp wolny


Choć książka „Miasto w działaniu” nie jest nowością wydawniczą, chcemy zacząć od niej nowy cykl spotkań dotyczący związków pomiędzy tekstem a otaczającą nas przestrzenią. Opowiedziana historia projektu Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i procesu tworzenia się wspólnoty społecznej jest bardzo bliska założeniom przyświecającym budowie Osiedla Koło. W rozmowie z autorką postaramy się dowiedzieć czy tworzenie utopii ma sens? Jak konkretyzować idee społeczne?

W ramach spotkań w cyklu Zapisy przestrzeni, będziemy rozmawiać o tekstach, które pozwalają nam rozumieć otoczenie, które odsłaniają relacje i nieoczywiste zależności przestrzenne. Spróbujemy poszukać odpowiedzi na pytanie czy słowo pisane może wpływać na tę zwykłą, otaczającą nas przestrzeń? Cykl spotkań poprowadzi Zofia Piotrowska, redaktorka Kwartalnika RZUT. Jest on kontynuacją spotkań prowadzonych przez Xawerego Stańczyka w ramach Bloku Urbanistycznego.

Przed spotkaniem zachęcamy do przeczytania tekstu Magdaleny Matysek-Imielińskiej z Journal of Urban Ethnology „Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa – ideowy eksperyment i socjologia w działaniu”:

POBIERZ

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content