Kategoria:
Grupa wiekowa:
dorośli
Kiedy:
21.02 środa, 18:00
cena:
wstęp wolny


Spotkanie z Magdą Szcześniak, autorką książki „Poruszeni. Awans i emocje w socjalistycznej Polsce”, poprowadzi Xawery Stańczyk.

Powojenna historia społeczna Woli to historia awansu w hierarchii społecznej całych grup ludności: zatrudnionej w wolskich zakładach klasy robotniczej, często wykwalifikowanej, kadr inżynieryjnych i kierowniczych. Jak z dzisiejszej perspektywy rozpoznać emocje i wyobrażenia związane z historiami awansu społecznego? I co one mogą powiedzieć w kontekście współczesnych kłopotów z określeniem własnych tożsamości i statusu? W ramach spotkań w cyklu Zapisy przestrzeni, rozmawiamy o tekstach, które pozwalają nam rozumieć otoczenie, które odsłaniają relacje i nieoczywiste zależności przestrzenne. Spróbujemy poszukać odpowiedzi na pytanie czy słowo pisane może wpływać na tę zwykłą, otaczającą nas przestrzeń?

Magda Szcześniak – kulturoznawczyni i historyczka kultury, adiunktka w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka książki Normy widzialności. Tożsamość w czasach transformacji (2016). Stypendystka Fundacji Fulbrighta, Narodowego Centrum Nauki, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laureatka Nagrody Naukowej „Polityki” w dziedzinie nauk humanistycznych (2017).

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content