Kategoria:
Grupa wiekowa:
seniorzy, młodzież, dorośli
Kiedy:
02.09 sobota, 19:30
cena:
wstęp wolny


FESTIWAL HIPOLITA I LUDWIKI 2023 będzie przebiegał w duchu obchodów 125-lecia powstania Kolonii Wawelberga, niezwykłego miejsca, które historycznie było unikalnym projektem społecznym i architektonicznym, wyprzedzającym o dziesięciolecia swoją epokę. Pierwotnie otoczenie budynków było oazą zieleni, świadomie zaprojektowanej i wkomponowanej w otoczenie, gwarantującej mieszkańcom wysoki komfort życia.
Na wystawie pt. „Utopia urzeczywistniona – Idea Osiedla Społecznego – 125.lecie Kolonii Wawelberga” będzie można zobaczyć, jak zabytkowe osiedle na warszawskiej Woli spełniło marzenie swoich fundatorów o dobrym, bezpiecznym miejscu do życia dla pracowników okolicznych fabryk i zakładów.
Organizatorzy:
Wolskie Centrum Kultury
Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół Kolonii Wawelberga
Kolonia Wawelberga
Miejsce : Otwarta Kolonia Górczewska 15
Wydarzenie realizowane w ramach w grantu Muzeum Historii Polski w programie Patriotyzm Jutra.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content