Zajęcia są zabawą w projektowanie miasta. Pokazują dzieciom, jak się odnaleźć w trudnej przestrzeni miejskiej i oswoić z nią. Będziemy budować trójwymiarowy kolorowy model miasta przyjaznego dla wszystkich.
Szczegółowy opis wydarzenia:
Miasto, choć fascynujące i pełne możliwości, może być szczególnie trudnym miejscem do życia. Intensywny hałas, jasne światła, tłumy ludzi i zaskakujące otoczenie mogą stanowić wyjątkowe wyzwania. Niektórzy potrzebują przewidywalności, struktury i spokojnych miejsc do komfortowego funkcjonowania. Dlatego oswajanie miasta i uczynienie go bardziej dostosowanym do potrzeb wszystkich jest tak ważne. Nasze warsztaty „Wizje i kreacje” oferują nie tylko twórczą eksplorację miasta, ale także szansę na zrozumienie, jak uczynić je bardziej przyjaznym. Nasze zajęcia promują samodzielne myślenie, pomagają zrozumieć trudną przestrzeń miejską i doceniają różnorodność. Tworzymy bezpieczne, spokojne otoczenie, w którym dzieci wraz z rodzicami mogą swobodnie wcielić się w rolę projektantów miast.
Dla kogo?
Warsztaty przyjazne dla dzieci w spektrum autyzmu w wieku 6-10 lat.
Liczba uczestników:
8 osób z opiekunami. Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem: m.michnowska@wck-wola.pl
Czas trwania: 2 godz.
Prowadząca: Agnieszka Kustosz
Wstęp wolny, zapisy
Dojazd: najbliższy przystanek transportu publicznego MŁYNARSKA w odległości ok. 300 m, linie: 20, 23, 24 (uwaga – wysiadanie na jezdnię!), 171, 190; przystanek metra linii M2 w odległości ok. 500 m: MŁYNÓW. Jeśli potrzebujesz pomocy w dotarciu na wydarzenie, prosimy o kontakt: m.michnowska@wck-wola.pl, TEL/SMS: 600979072
Wejście do budynku z ulicy, na poziomie chodnika, nie ma schodów. Lokal zajmuje przestrzeń na jednym poziomie, dla odbiorców do dyspozycji jest duża sala, toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych oraz kuchnia. Nasi animatorzy chętnie udzielą wsparcia. Przed budynkiem nie wyznaczono miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Najbliższe miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajdują się przy ul. Górczewskiej , ok 20 m od budynku placówki. Obok wejścia znajduje się podjazd dla samochodów, służący do wjazdu na teren do znajdującej się obok szkoły, można na nim chwilowo zaparkować. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
W placówce można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. Link do tłumaczenia: https://tlumacz.migam.org/warszawa-wolskie-centrum-kultury-obozowa-85
Jeśli potrzebujesz skorzystać z pętli indukcyjnej lub słuchawek wyciszających, skontaktuj się z nami wcześniej: m.michnowska@wck-wola.pl, TEL/SMS: 600979072.
Jeśli masz jakieś pytania dotyczące dostępności wydarzenia, prosimy o kontakt pod adresem: m.michnowska@wck-wola.pl