Kategoria:
Miejsce:
Grupa wiekowa:
dorośli
Kiedy:
13.07 sobota, 10:00
cena:
Wstęp wolny, zapisy


Zapraszamy na warsztat renowacji historycznej stolarki okiennej, z zabytkowego budynku na Ludwiki 1. Warsztat poprowadzą doświadczeni konserwatorzy zabytków, Iwona Bartnik i Hubert Kosiniec, którzy z pasją i profesjonalizmem podzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami. Warsztat jest częścią projektu poświęconego renowacji zabytkowej stolarki. Pomysł zainicjowali właściciele mieszkania, para konserwatorów zabytków, którzy od lat pracują z tradycyjnymi metodami renowacji drewna. Zależy im aby przywrócić dawny blask historycznym oknom i zachować ich unikalny charakter i zadbać o oryginalny stan stolarki w zabytkowym budynku.

𝗣𝗿𝗼𝗴𝗿𝗮𝗺 𝘄𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝗼́𝘄

  • Ocena stanu okien: Określenie stanu zachowania elementów
  • Czyszczenie powierzchni drewna: Usuwanie starych powłok malarskich
  • Uzupełnianie ubytków: Materiały i techniki uzupełniania drewna
  • Przygotowanie pod malowanie: Szlifowanie i impregnacja
  • Wiedza o stolarce: poszerzenie wiedzy o stolarce okiennej i pielęgnacji i naprawie elementów drewnianych

O prowadzących

𝗜𝘄𝗼𝗻𝗮 𝗕𝗮𝗿𝘁𝗻𝗶𝗸 𝗶 𝗛𝘂𝗯𝗲𝗿𝘁 𝗞𝗼𝘀𝗶𝗻𝗶𝗲𝗰 są konserwatorami zabytków z ponad 20. letnim doświadczeniem, specjalizującymi się w dokumentacji i badaniach zabytków. W ostatnich latach ich zainteresowania zawodowe skupiają się na tradycyjnej architekturze drewnianej oraz pracy z zabytkową stolarką okienną i drzwiową. W 2023 roku opublikowali “Poradnik dobrych praktyk architektonicznych. Architektura drewniana Warszawy”. Obydwoje mają doświadczenie w pracy z drewnem tradycyjnymi metodami, przy użyciu historycznych materiałów – Iwona jako pozłotnik, Hubert jako snycerz, renowator mebli i stolarki.

Udział jest bezpłatny.
𝗡𝗮 𝘇𝗮𝗽𝗶𝘀𝘆 𝗰𝘇𝗲𝗸𝗮𝗺𝘆 𝗱𝗼 𝟴 𝗹𝗶𝗽𝗰𝗮
𝗽𝗼𝗱 𝗺𝗮𝗶𝗹𝗲𝗺: a.bykowska-giler@wck-wola.pl

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content