Kategoria:
Grupa wiekowa:
dorośli
Kiedy:
07.10 piątek, 20:00
cena:
wstęp wolny, obowiązują wejściówki


Od 2017 r. festiwal prezentuje najważniejsze nowe estetyki muzyczne: indie, electro, impro/klezmer jazz czy miejski folk, poprzez pryzmat najciekawszych polskich zespołów.  Pierwszym koncertem V edycji Festiwalu od Bikiniarzy do Hipsterów będzie występ duetu Sza/Za (Szamburski & Zakrocki). Panowie od ponad 15 lat wspólnie grają, nagrywają, improwizują, animują i reinterpretują. W klubie, w teatrze, w kinie, w Łodzi i Tokio. Mimo pozornie ograniczonego instrumentarium, za pomocą efektów, śpiewu, pętli, mowy, przeszkadzajek i nieograniczonej wyobraźni tworzą wielowarstwowe, bogate brzmienie, piszą z marszu wielopokoleniowe sagi, dodają smaku i zapachu do opowieści z podróży, reżyserują na nowo filmy nieme i sprawiają, że czujemy się jak dzieci oglądając animacje starsze od naszych rodziców.

Sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu promocji kultury w ramach programu Muzyka realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Trzecia Fala, Wolskie Centrum Kultury

Partnerzy: ZAiKS, STOART


7.10 / 20:00
Dom Społeczny Obozowa 85
wstęp wolny
obowiązują wejściówki do odebrania w kasach Wolskiego Centrum Kultury na Działdowskiej 6 i Obozowej 85 (od 26 września)


Pozostałe koncerty V Festiwalu Od Bikiniarzy do Hipsterów:

  • 21.10 / 20:00 Der Mother
  • 4.11 / 20:00 T’ien Lai

Festiwal Od Bikiniarzy do Hipsterów to interdyscyplinarne wydarzenia artystyczne prezentujące najważniejsze nurty polskiej kontrkultury XX wieku. Projekt składa się z wykładów-rozmów z ekspertami (socjologami, kulturoznawcami czy praktykami kultury), które zakładają ich inkluzywną, dostępną formułę, oraz koncertów gwiazd, które reprezentują dany nurt i estetykę. Spotkania składają się z serii wykładów/spotkań prowadzonych przez socjologa i badacza, Łukasza Strzelczyka oraz powiązanych tematycznie, koncertów.

Na dotychczasowych edycjach festiwalu wystąpili: Osjan, Dezerter, Tymon Tymański, Pokahontaz, Nocna Zmiana Bluesa, Lotto, Nurt, Przemysław Dyakowski, Grupa w Składzie, Krzysztof Knittel, Maleo Reggae Rockers, 1984, Pornografia, JUDE, Qou Vadis, Decadent Fun Club, Psychoformalina, Księżyc, Wędrowiec, Wieloryb.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content