Kategoria:
Grupa wiekowa:
młodzież, dorośli
Kiedy:
04.11 piątek, 19:00
cena:
Wstęp wolny, rezerwacja bezpłatnych wejściówek przez e-mail: ludzie@wck-wola.pl


Od 2017 r. festiwal prezentuje najważniejsze nowe estetyki muzyczne: indie, electro, impro/klezmer jazz czy miejski folk, poprzez pryzmat najciekawszych polskich zespołów. Kolejnym koncertem V edycji Festiwalu od Bikiniarzy do Hipsterów będzie występ zespołu T’ien Lai.

T’ien Lai to marka papierosów palonych przez głównego bohatera powieści „Człowiek z Wysokiego Zamku” Philipa K. Dicka – w wolnym tłumaczeniu z języka japońskiego znaczy „niebiańska muzyka”. Grupa powstała jako duet Łukasza Jędrzejczaka i Jakuba Ziołka, wykonujący dronowe i noise’owe muzyczne kolaże z wykorzystaniem starych polskich radioodbiorników Śnieżka. Ta faza rozwoju zespołu została uchwycona na albumie „Da’at” (Monotype, 2013). Następnie duet zaczął wplatać afrykańskie i południowoamerykańskie rytmy do swojej muzyki, która stała się bardziej rytmiczna i w znacznej mierze oparta na samplach. Ten okres został podsumowany albumem „RHTHM” (Monotype, 2015). Od tego czasu zespół rozrósł się do kwartetu, a skład uzupełnili Mikołaj Zieliński (Javva, Alameda) i Rafał Kołacki (Hati, Innercity Ensemble, Kust) grający na akustycznych instrumentach perkusyjnych.

Muzyka T’ien Lai zbliżyła się do plemiennego, industrialnego techno. łączącego agresywną elektronikę z żywym graniem na bębnach. Zespół skupił się na występach na żywo, w 2016 roku został częścią platformy Shape oraz zagrał na festiwalach CTM (Berlin), Unsound (Kraków), Luminato (Toronto), Rocolectiv (Bukareszt), Open’er (Gdynia), Phono (Odense) i innych. Obecnie T’ien Lai tworzy trzech muzyków: Qba Janicki, Łukasz Jędrzejczak i Jakub Ziołek, zaś muzycznym punktem odniesienia stały się sceny klubowe Luandy, Lizbony, Durbanu, Kampali, Rio de Janeiro i eksperymenty z takimi gatunkami jak kuduro, gqom i baile funk, które muzycy określają jako “konk”.

Festiwal Od Bikiniarzy do Hipsterów sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu promocji kultury w ramach programu Muzyka realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Organizatorzy: Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Trzecia Fala, Wolskie Centrum Kultury
Partnerzy: ZAiKS, STOART


4.11 / 20:00
Dom Społeczny Obozowa 85
wstęp wolny
Rezerwacja bezpłatnych wejściówek przez e-mail: ludzie@wck-wola.pl


Pozostałe koncerty V Festiwalu Od Bikiniarzy do Hipsterów:

  • 7.10 / 20:00 Sza/Za (Szamburski & Zakrocki)
  • 21.10 / 20:00 Der Mother

Festiwal Od Bikiniarzy do Hipsterów to interdyscyplinarne wydarzenia artystyczne prezentujące najważniejsze nurty polskiej kontrkultury XX wieku. Projekt składa się z wykładów-rozmów z ekspertami (socjologami, kulturoznawcami czy praktykami kultury), które zakładają ich inkluzywną, dostępną formułę, oraz koncertów gwiazd, które reprezentują dany nurt i estetykę. Spotkania składają się z serii wykładów/spotkań prowadzonych przez socjologa i badacza, Łukasza Strzelczyka oraz powiązanych tematycznie, koncertów.
Na dotychczasowych edycjach festiwalu wystąpili: Osjan, Dezerter, Tymon Tymański, Pokahontaz, Nocna Zmiana Bluesa, Lotto, Nurt, Przemysław Dyakowski, Grupa w Składzie, Krzysztof Knittel, Maleo Reggae Rockers, 1984, Pornografia, JUDE, Qou Vadis, Decadent Fun Club, Psychoformalina, Księżyc, Wędrowiec, Wieloryb.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content