Kategoria:
Grupa wiekowa:
seniorzy
Kiedy:
15.06 czwartek, 19:00
cena:
wstęp wolny


Teatr Dojrzały działający przy Domu Kultury Śródmieście pisze o sobie tak:
„Na początku… był teatr niedojrzały. Nie wiedzieliśmy, czy przetrwa choćby do premiery. Zupełnie obce sobie osoby zahipnotyzowane magią sceny widzianą od kulis. Kilka osób, setki doświadczeń, tysiące wątpliwości. Bywało, że ludzie odchodzili, a wraz z nimi odfruwały premiery, których już nigdy mieliśmy nie zagrać. Na próbach gorące słowa mieszały się z chłodem obaw. Czy damy radę – każdy z osobna, ale przede wszystkim, razem? Odpowiedzią były kolejne próby i rodzące się na scenie emocje, pojedyncze i grupowe.
Ala, Alina, Basia, Danusia, Ela, Ewa, Jola, Krysia, Laslo i Marta to dzisiejszy Teatr Dojrzały. Chociaż czasem dochodzę do wniosku, że po tych niespełna piętnastu latach na scenie powinniśmy chyba zmienić nazwę na Teatr… Dojrzewający. Bo przecież wciąż razem dojrzewamy. Do siebie, do tekstu, do roli, którą lubimy, a chwilę później nienawidzimy — tylko po to, by za chwilę znów ją pokochać… Obmyślamy kostiumy, muzykę, scenografię i zaczyna się coś, co trudno ubrać w słowa tak, by nie zabrzmiały banalnie. Na każdym spotkaniu odkrywamy kolejną warstwę emocji, pragnień, tajemnicy, kolorytu i złożoności kreowanych postaci. Ale Teatr Dojrzały to przede wszystkim ludzie. Każdy ze swoją historią, bagażem, radością i smutkiem”.

Spektakle Teatru Dojrzałego:
„Jasełka” (autor nieznany), „Sinobrody” Dei Loher, „Kobiety po przejściach” (na podstawie „Sinobrodego” Dei Loher, „Wielebnych” Sławomira Mrożka oraz „Wszystko w ogrodzie” Edwarda Albee’ego”), „Rozmówki polskie” (na podstawie tekstów Stefanii Grodzieńskiej, Alphonse’a Allais i Georgesa Courteline’a), „Co byś zrobił, gdybym umarła” (na podstawie tekstów Stefanii Grodzieńskiej), „Godzina zwierzeń” (na podstawie tekstów Stefanii Grodzieńskiej), „Grube Ryby” Michała Bałuckiego, „Kandydatki na żonę” Andrzeja Dembończyka, „Teatr amatorski” – krotochwila w 2 aktach Michała Bałuckiego.

Teatr Dojrzały 15 czerwca w Wolskim Centrum Kultury przy ul. Działdowskiej 6 o godz. 19.00 zaprezentuje spektakl: „Teatr Amatorski” – krotochwila Michała Bałuckiego w 2 aktach w reżyserii Marty Lewandowskiej.

Występują:
Tromboliński, burmistrz – Elżbieta Stańczyk Agata, jego żona – Alicja Szczepanik
Dorcia, jego córka – Jolanta Zawadzka Smętnicka – Ewa Stradomska
Sydonia, jej córka – Danuta Chorzewska
Sędzia – Krystyna Janowska
Kancelista – Alina Kamińska
Inżynier – Laszlo Bata
Służący — Beata Zielonka

Opis spektaklu:
Do miasta powiatowego przyjeżdża inżynier – człowiek zamożny i na stanowisku. Burmistrzowa Agata widzi w nim idealnego kandydata na męża dla swojej córki Dorci. Postanawia więc urządzić teatr amatorski, do którego planuje zaprosić inżyniera, aby w ten sposób zbliżyć młodych do siebie. Czy uda się jej intryga? Zwłaszcza że sędzia, przyjaciel burmistrza, także stara się o względy panny Dorci…

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content