Kategoria:
Kiedy:
28.11 wtorek, 18:00
cena:
wstęp wolny


Zapraszamy na premierowy pokaz projektu „Tajemnice Kolonii Wawelberga” obrazującego nieistniejące obiekty historycznego Osiedla przy Górczewskiej 15. Na przygotowane przez artystę wizualnego Mateusza Kowalczyka wirtualne pocztówki, składają się cztery animację 360. Projekt powstawał latem tego roku w dwóch etapach. Pierwszym z nich, były przeprowadzone na Kolonii Wawelberga, wspólnie z Piotrem Szatyłowiczem warsztaty z osobami w wieku 12-15 lat, podczas których osoby, mogły zapoznać się w teorii oraz praktyce z nowymi technologiami. Podczas Letnich Kolonii powstały skany fotogrametrycznę z użyciem technologii Lidar, nagrania ambisoniczne oraz rejestrację sferyczne (360). W drugim etapie prac przygotowania pocztówek, autor zaprojektował modele 3D budynków – interpretację nieistniejących budynków: pralni i łaźni, szkoły oraz domu dziecka korzystając z materiałów archiwalnych, w tym map, planów osiedla, nielicznych zdjęć, oraz dzięki wsparciu eksperta.

Podczas spotkania, wirtualne pocztówki będzie można zobaczyć w formie cyfrowej – na goglach VR oraz interaktywnie na komputerze.

Opieka artystyczna/ prowadzenie warsztatów:
Mateusz Kowalczyk – artysta wizualny, performer, aktywista, specjalizujący się w działaniach
społecznych i wspólnotowych
Piotr Szatyłowicz – scenarzysta, reżyser filmowy, autor filmów dokumentalnych, pedagog

Pocztówki powstały w ramach projektu Utopia urzeczywistniona – idea osiedla społecznego – 125- lecie Kolonii Wawelberga, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” 2023.

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content