Kategoria:
Grupa wiekowa:
dorośli
Kiedy:
20.10 czwartek, 19:00
cena:
wstęp wolny


“Projekt kOFFta” to koncert złożony z kilkunastu utworów Jonasza Kofty. Aktorka wybrała te najbardziej emocjonalne i kobiece. Jonasz Kofta doskonale rozumiał płeć piękną, przez co jego teksty brzmią niezwykle uniwersalnie; odbiera się je tak, jakby napisane były wczoraj. Założeniem „Projektu kOFFta” było takie dobranie utworów, aby ich wydźwięk był mocno współczesny. Tomasz Krezymon zaaranżował na nowo kompozycje, nadając im brzmienie elektroniczne. Napisał też muzykę do trzech, dotąd nie śpiewanych wierszy Kofty, w dość oryginalnym, współczesnym stylu. Koncert jest też poniekąd przekrojem twórczości poety i kabareciarza. Oczywiście dorobku Kofty nie da się przedstawić w pigułce, ale zarówno koncert, jak i płyta dają szansę spotkania się z jego poezją i wspólnego doświadczenia emocji w niej zawartych. Aneta Todorczuk o płycie i koncercie: “Dlaczego akurat Kofta? Bo jestem w nim zakochana od kilkunastu lat. Utwory będą bardzo nowoczesne, w stylu muzyki elektronicznej. Wszyscy, którzy słuchają tych piosenek w trakcie prób, pytają: czy to naprawdę Kofta? Jego teksty kojarzą się bardziej klasycznie. Na płycie znajdą się takie kompozycje jak „Z Tobą chcę oglądać świat”, znana z twórczości Zbigniewa Wodeckiego, czy „Jej portret”, który pewnie wszyscy kojarzą. To moja wypowiedź o tym, co drzemie w mojej duszy, sercu, mózgu. To zbiór utworów artysty, którego teksty brzmiały w mojej głowie od lat. Kofty, który mnie zachwycał, powalał na łopatki, przy którym płakałam i wzruszałam się, kiedy byłam niedojrzała. Kofty, którego podziwiałam za odwagę i inteligencję, kiedy byłam już dojrzalsza. Ta płyta opowiada o mnie. Gdybym umiała pisać, pewnie sama bym to napisała. Ale zrobił to za mnie Jonasz Kofta i bardzo mu za to dziękuję.”

Zespół w składzie: Tomasz Krezymon – fortepian, Paweł Stankiewicz – gitara, Szymon Linette/ Paweł Maruszak – perkusja, Kornel Jasiński – bas.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content