Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do głównej treści Przejdź do narzędzi dostępności Przejdź do stopki

Menu

Przyrodniczy spacer teatralny – Latający Teatr Sztuki Ciała 2025

Strona główna Repertuar Przyrodniczy spacer teatralny – Latający Teatr Sztuki Ciała 2025

Miejsce

Działdowska 6

Kiedy

12.10 niedziela 14:00

Grupa wiekowa

Cena

Bezpłatny

Przyrodniczy spacer teatralny – „Kto puszcza farbę?” – Eko-printing

Opis

Ulubiony plenerowy teatr familijny ponownie na Woli!
Projekt “Latający Teatr Sztuki Ciała 2025 – Wola” potrwa jeszcze do 12 października.

Lato 2025 w dzielnicy Wola było wyjątkowe! Fundacja Sztuka Ciała powróciła z uwielbianym projektem Latający Teatr Sztuki Ciała 2025 – Wola, by po raz kolejny zaczarować dzielnicowe parki i przestrzenie swoimi niezwykłymi spektaklami. Kolorowe postacie, wyrazista klaunada, ekologiczne przesłanie i dużo rodzinnej radości – tego nie można przegapić!

O projekcie:
„Latający Teatr Sztuki Ciała 2025 – Wola” to projekt współfinansowany przez Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy. W ramach tego cyklu Fundacja Sztuka Ciała przenosi teatr poza scenę – do parków, ogrodów i miejskich zakamarków, gdzie najmłodsi i ich opiekunowie mogą doświadczać sztuki z bliska, w ruchu i w naturze.

Przyrodniczy spacer teatralny | Jak opowiadać o naturze, żeby było to ciekawe, merytoryczne a jednocześnie prawdziwe?

Jak wzbudzać i modelować postawę pełną szacunku i świadomości, że nie jesteśmy najważniejszym gatunkiem na ziemi? Jak pokazywać złożoność ekosystemów i zapraszać do dyskusji mądrych ekspertów z pasją?

Właśnie po to powstała postać Botaniczki Chwastynatki – domorosłej, wiecznie ciekawej świata poszukiwaczki wiedzy o roślinach. Ona jest pasjonatką, która z entuzjazmem dzieli się swoimi spostrzeżeniami o otaczającym nas świecie, zadając pytania i poszukując nowych perspektyw. Często towarzyszą jej przedstawiciele ze świata flory i fauny – nasze postacie teatralne ze spektakli Teatru Sztuka Ciała.

Przyrodnicze Spacery Teatralne” to propozycja połączenia edukacji kulturalnej z promocją spędzania wolnego czasu na łonie natury. Jednym z naszych głównych założeń jest uczynienie lokalnej przyrody widzialną dla mieszkańców – dlatego też wybieramy formę nietypową, performatywną, a także bliską nam samym. Chcemy zaproponować alternatywną formę edukacji ekologicznej, która (co wynika z raportów ministerstwa ochrony środowiska) często odnosi się do spraw związanych z działaniem człowieka: segregacją śmieci, oszczędzaniem wody, w mniejszym stopniu do nawiązania więzi z otaczającymi nas roślinami i naturą.

Podczas około godzinnego spotkania zaprosimy uczestników Spaceru do wzięcia udziału w krótkich aktywnościach opartych o teatr ruchu, pantomimę oraz inne rodzaje sztuk (w zależności od prowadzących) ale nade wszystko do poznania konkretnych gatunków rośliny, tworzących lokalną florę, ich właściwości, historie i legendy z nimi związane.

Zobacz również
PL / EN / UA