Kategoria:
Kiedy:
27.05 sobota, 17:00
cena:
wstęp wolny


Fundacja Partytura oraz Burmistrz Krzysztof Strzałkowski wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy Wola m.st. Warszawy zapraszają na koncert zespołu Tango Mio pt. “Po pierwsze tango – Wola świętuje Międzynarodowy Dzień Tańca”, który odbędzie się 27 maja 2023 r. o godz. 17.00 w Wolskim Centrum Kultury, Domu Społecznym, ul. Obozowa 85.

Koncert jest znakomitą okazją dla mieszkańców Dzielnicy Wola, aby poszerzyć wiedzę na temat muzyki tangowej, ważnego wycinka polskiej i światowej kultury muzycznej. Tango argentyńskie – zarówno muzyka jak i taniec – zostało wpisane w 2009 r. na listę światowego niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO.

Koncert wzbogacony będzie opowieścią o tangu, jego historii, stylach, twórcach i wykonawcach. Podczas koncertu do wybranych utworów zatańczy para profesjonalnych tancerzy tanga. Po koncercie widzowie zostaną zaproszeni do udziału w lekcji podstawowych kroków tangowych, a następnie odbędzie się potańcówka, podczas której będzie można wykorzystać w praktyce kroki poznane na lekcji.

W programie:
– godz. 17.00 koncert muzyki tangowej z pokazem tanga
– godz. 18.00 lekcja podstawowych kroków tanga
– godz. 19.00 potańcówka w rytmie tanga

Wstęp jest wolny.
Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa Dzielnicę Wola. Podczas koncertu zapewniona jest pętla indukcyjna oraz obecność Asystenta ds. dostępności.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content