Kategoria:
Kiedy:
11.07 czwartek, 19:00
cena:
wstęp wolny


11 lipca w ramach Sceny Otwartej Kolonii Wawelberga zostaną zaprezentowane filmy krótkometrażowe Małgorzaty Szyszki, autorki wcześniej pokazywanego w naszym cyklu filmu „Magia Podlasia”.

MAZATECCY SZAMANI
Podczas drugiej wyprawy do Meksyku, polski antropolog Witold Jacórzyński, pracujący w CIESAS GOLFO, zabrał nas do tajemniczej Krainy Motyli, ziemi Indian Mazateków. Dzięki jego wiedzy i doświadczeniu poznajemy Don Pancha – szamana leczącego ziołami, mieszkającego na nizinach oraz krewnych słynnej Marii Sabiny – szamanki z terenów wyżynnych.

Reżyseria: Małgorzata Szyszka
Zdjęcia: Artur Sochan
Konsultacje: Witold Jacórzyński
Muzyka: Jan Strada
Tłumaczenie (hiszpański): Marcin Kozłowski
Tłumaczenie (angielski): Michał Gładecki
Montaż: Barbara Mazurek
Dźwięk: Marek Bobowski

KUMŁYK
Roman Kumłyk to najbardziej znany huculski muzyk i multiinstrumentalista. Urodził się w 1948 roku w Jasieniowie Górnym na Huculszczyźnie. Dzieciństwo spędził u wuja, który nauczył go gry na skrzypcach. Jego rodzice zostali zesłani na wschód przez Sowietów. W kapeli “Czeremosz”, którą prowadzi, gra na skrzypcach i instrumentach dętych, takich jak dwojnica, sopiłka, telence i dudy. Kumłyk tworzy aranżacje łączące muzykę z Huculszczyzny, Rachowa, Kołomyi, Bukowiny i Rumunii.
“Czeremosz” to główny zespół Romana Kumłyka, ale od 25 lat prowadzi również kapelę weselną, uczy muzyki i jest kustoszem założonego przez siebie prywatnego muzeum regionalnego.

Reżyseria: Małgorzata Szyszka
Scenariusz: Maciej Rychły
Zdjęcia: Krzysztof Gromek
Dźwięk: Marek Bobowski
Montaż: Paulina Jędrzejewska
Tłumaczenie: Joanna Taborowska

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content