Kategoria:
Grupa wiekowa:
dorośli
Kiedy:
07.10 sobota, 19:00
W ramach kolejnej odsłony festiwalu wystąpią 2 zespoły związane z wytwórnią Obuh:
👉Naczynia
Zespól powstał w 1999 roku, a jego nazwa pochodzi z filmu Jima Jarmusha „Noc na ziemi”. Skład zespołu ewoluował wielokrotnie, nie tracąc jednak głównego trzonu, który od początków do dziś ma się zupełnie dobrze. Grupa ma na swoim koncie koncerty w całym kraju, jak i zagranicą. W 2006 roku kultowe wydawnictwo Obuh wydało debiutancką płytę formacji pt. „Naczynia zespołem”. Materiał ten został nagrany w studiu „Rogalów Analogowy”, na sprzęcie z epoki. Na płycie tego nadwiślańskiego zespołu usłyszeć można sporą dawkę alternatywnego rocka z wpływami psychodelii, jazzu i muzyki ilustracyjnej. Zespól Naczynia stworzył nowe instrumentacje do sztandarowych, polskich filmów animowanych „Dom” W. Borowczyka i J. Lenicy z 1958 r., „Labirynt” J. Lenicy z roku 1962, „Był sobie raz…” z 1957 r. w reżyserii W. Borowczyka i J. Lenicy, jak również „Nowy Janko Muzykant” z 1960 r. w reżyserii J. Lenicy, które wykonuje na żywo podczas projekcji. Tym razem zespół zaprasza na podróż w nieznane. Skorzystajcie z okazji, bo grupę bardzo rzadko można zobaczyć na żywo.
👉Oranżada
Jeden z najbardziej twórczych polskich zespołów undergroundowych. Grupa skrupulatnie przez blisko 25 lat budowała własne brzmienie, które można odnaleźć na 5 albumach i wielu materiałach zawierających nagrania do słuchowisk i filmów. Zespół rozwijając się muzycznie, jednocześnie stworzył unikalny, własny gatunek, który jest połączeniem eksperymentalnego kraut rocka z pokrewieństwami wielu innych gatunków muzyki awangardowej i alternatywnej. Ostatni album Oranżady pt. „Karma Tango” zbiera pochlebne recenzje. Pośród licznych głosów i krytyków i recenzentów da się wyróżnić ton, iż ostatni album swoją wielkością i przekonującą elegancją, zawiera muzykę, którą może dziś dostarczyć tylko kilka zespołów. Odkładając na bok muzykę rockową, członkowie Oranżady pozwalali sobie zawsze na głębszą, eksperymentalną, kinową i ambientową muzykę, komponując ścieżki dźwiękowe do filmów i sztuk wizualnych. Partytury z takich nagrań jak Szalony Paź, Hipnoza czy 17 Września to przykład czystej awangardy, sięgającej kompozytorskich poziomów a’la John Cage i polskiego maestro Pendereckiego. Ich intuicja muzyczna oscyluje od jednej skrajności do drugiej, pokazując, jak każdy członek zespołu jest otwarty na różne rozbieżności wynikające z intuicyjnej improwizacji, sięgające nawet operetkowych, teatralnych, eksperymentalnych, trzewnych, prog-jazzowych kulminacji.
Skład zespołu:
Robert Derlatka – gitara basowa i śpiew
Michał Krysztofiak – gitara i śpiew
Maciej Łabudzki – pianino elektryczne, perkusja, flety
Artur Rzempołuch – perkusja
———————————————————————
💎Bilety: https://bilety.io/Sv5jG
Koncert odbywa się w ramach VI Festiwalu od Bikiniarzy do Hipsterów.
Współorganizacja:
Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Trzecia Fala
Wsparcie: Stoart
Jak do nas dotrzeć:
bit.ly/wck-dom-spoleczny
Zachęcamy do skorzystania z komunikacji miejskiej lub roweru. Niewielka ilość miejsc parkingowych.
tramwaje: 10, 23, 24, N45, N95
autobusy: 184, 197

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content