Kategoria:
Kiedy:
22.02 czwartek, 19:00
cena:
wstęp wolny


Podczas koncertu Michał Sołtan – koncert z zespołem, usłyszymy energetyczne piosenki Michała takie jak „Niespotykani”, „Origami Blues”, „Kitchen Sink”, „Weź”, „Pan Sowa”, „Dzieje się”.

Artysta wychował się na rocku, bluesie, funku, jazzie, ma ogromny szacunek do muzyki klasycznej, uwielbia wartościowe piosenki. Stąd w jego kompozycjach widoczny eklektyzm i nie ograniczanie się do wyłącznie jednego stylu. Na koncercie usłyszymy również ukłon w stronę Sting’a, Jima Morrison’a, Andrzeja Zauchy, Franka Sinatry, czy Tadeusza Nalepy.

Michał Sołtan – wokal, gitara akustyczna, elektryczna,
Konstantin Goryachy – organy hammonda,
Gniewomir Tomczyk – perkusja,

Michał Sołtan – kompozytor, autor tekstów, wokalista, gitarzysta, producent. Z zespołem Imagination Quartet wydał 2 płyty w 2011 oraz 2015, z którym koncertował w Chinach, Niemczech, Danii, Polsce. W 2015 roku wystąpił z autorską piosenką „Najlepiej” w Must Be The Music. W 2017 roku wydał autorską, debiutancką płytę, w której wzięła udział czołówka polskich muzyków, oraz goście z zagranicy m.in. Dante Luciani. W 2018 roku jako jeden z dziewięciu, został wybrany z piosenką „Dzieje się” do koncertu Debiuty w ramach 55 KFPP w Opolu. Wspólnie z artystką Magdaleną Maleną Jankowską współtworzy performance „MaloGranie”, który wystawiali w Polsce, we Włoszech, na Cyprze. W 2020 roku, podczas pierwszego lockdown’u, wychodził wspólnie z Magdaleną na balkon mieszkania w warszawskiej kamienicy aż 64 dni z rzędu. Codziennie śpiewał jedną piosenkę, ku pokrzepieniu serc, co odbiło się wielkim echem w social media. W 2022 roku stworzył projekt Sołtan Doors, w którym przedstawia kompozycje The Doors we własnych aranżacjach na sześcioosobowy zespół. W 2023 roku, wziął udział w The Voice Of Poland, w którym dotarł do półfinału, co przyniosło m.in, nowy singiel dla wytwórni Universal „Niespotykani”.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content