Kategoria:
Grupa wiekowa:
dzieci, młodzież
Kiedy:
16.08 środa, 10:00
cena:
Bezpłatne, zapisy


Letnie kolonie
Stwórz wirtualne pocztówki z Kolonii Wawelberga

Warsztaty mają na celu włączenie grupy dzieci i młodzież w proces budowania relacji z lokalnością w ujęciu przedwojennych założeń urbanistycznych Hipolita Wawelberga. Przy twórczym udziale uczestniczek i uczestników powstaną cztery wirtualne pocztówki, które odnosić się będą do nieistniejących już w Kolonii Wawelberga miejsc, o których wiemy z zachowanych, szczątkowych informacji. To rekonstrukcyjna perspektywa będzie możliwa dzięki zastosowaniu najnowszych technologii z obszarów rejestracji 360 i Wirtualnej Rzeczywistości. W czasie warsztatów, istotnym czynnikiem będzie wyobraźnia i proces interpretacji osób uczestniczących. Podczas warsztatów uczestniczki i uczestnicy pod opieką prowadzących będą miały okazję poznać podstawy pracy z profesjonalną kamerą służącą do rejestracji obrazu sferycznego oraz możliwościami, jakie dają nowe technologie cyfrowe (wideo 360, 180, skanowanie 3D, rejestracja dźwięku binauralnego). Będzie to podróż w poszukiwaniu historii za pomocą artystycznych metod. W pierwszej kolejności przyjrzymy się obecnym na osiedlu detalom: architektonicznym (nieregularnym kształtom, śladom po nieistniejących fragmentach oraz organicznym (zieleni, powietrzu, owadom) fragmentom podwórek, które pomogą nam poznać się z miejscem.

O prowadzących:

Mateusz Kowalczyk – artysta wizualny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydziału Sztuki Mediów. Od 2021 roku tworzy w Wolskim Centrum Kultury pracownie-laboratorium Rozszerzonej Rzeczywistości, podejmując tematy związane z lokalnością. Stypendysta nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2019 roku. Laureat II nagrody Artystycznego Podróży Hestii (2019).

Piotr Szatyłowicz – scenarzysta, reżyser filmowy, autor filmów dokumentalnych pokazywanych na międzynarodowych festiwalach filmowych m.in. we Francji i Niemczech. Wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej. Absolwent Wajda School programu Dok Pro. oraz Wydziału Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2020 (Sztuki Wizualne)

 

Harmonogram warsztatów:

  • Grupa A, 15-17 lat
 – 16/17/18.08.2023, w godz. 10:00-12:00
  • Gruba B, 12-14 lat
 – 16/17/18.08.2023, w godz. 13:00-15:00

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Miejsce realizacji warsztatów:

  • Wolska Mozaika przy ul. Wolskiej 46/48

Liczba miejsc ograniczona – obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Szczegółowe informacje i zapisy – m.nowak@wck-wola.pl

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra” 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content