Kategoria:
Grupa wiekowa:
dorośli
Kiedy:
21.03 wtorek, 18:00
cena:
Wstęp wolny


Magdalena Partyka jest absolwentką wydziału malarstwa Europejskiej Akademii Sztuki, wydziału grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Pracuje jako nauczycielka, prowadzi zajęcia i warsztaty artystyczne. “Twórczość jest dla mnie wyrazem wielkiej wolności, ucieczką przed czasem, rutyną i prokrastynacją. Proces twórczy traktuję jako formę pozytywnej dezintegracji, wewnętrznej rozmowy, największej frustracji i największej przyjemności”.

Cykl „Kwiaty” czerpie inspirację z roślin pochodzących z rodzinnego ogrodu. Malutki park założony przez mojego tatę prawie 40 lat temu, czule pielęgnowany, stał się dla mnie cudownym dziedzictwem i polem do pracy z barwą, przestrzenią oraz fakturą. Kwiatyto powracające cyklicznie źródło wielkiej dumy i radości ogrodnika. Ich kruche, tymczasowe formy są dla mnie pretekstem do spontanicznych, pełnych dynamiki, ekspresyjnych kompozycji, zaproszeniem do eksperymentowania z kolorem i odkrywania emocji.
Cykl namalowałam w latach 2021-2023.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content