Kategoria:
Grupa wiekowa:
dorośli
Kiedy:
03.08 sobota, 19:00
cena:
wstęp wolny


Artur Gotz z zespołem
GLORIA VICTIS
koncert o Powstaniu Warszawskim

scena przy Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy
ul. Wolska 168 (róg Sowińskiego)
3.08 (sobota) 19.00
WSTĘP WOLNY

Koncert „Gloria victis” to wyjątkowa opowieść o 63 dniach Powstania Warszawskiego z muzyką Artura Gotza, Mateusza Pospieszalskiego i Zygmunta Koniecznego do tekstów m.in. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Mirona Białoszewskiego, Józefa “Ziutka” Szczepańskiego, Tadeusza Gajcego, Czesława Miłosza, Tadeusza Borowskiego, Michała Zabłockiego i Artura Gotza.
Piosenki przypominają o wielkiej euforii na początku sierpnia, ale jednocześnie nie pomijają tragedii, z którą musiała zmierzyć się ludność cywilna Warszawy. Wykorzystane zostały opisy nalotów samolotów i spadania bomb oraz makabryczne obrazy ukrywania się ludności w piwnicach, aż po dzień kapitulacji, czyli 2 października.

Wydarzenie promuje szóstą płytę artysty „Litania piwnic 1944”, która ukaże się z okazji 80. rocznicy wybuchu Powstania.

Od artysty:
„Zapraszam i mam nadzieję, że uda się Państwu przeżyć chwilę zadumy i refleksji podczas słuchania tego koncertu w tym wyjątkowym miejscu, jakim jest Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy na warszawskiej Woli”

Artur Gotz – wokalista (6 płyt, ponad 750 koncertów w Polsce, Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii i na Kubie), aktor scen Warszawy, tytułowy bohater powieści „Idol” Marty Fox, laureat nagrody „Wokalista Roku 2016”. Oficjalna strona artysty: www.arturgotz.pl

Linki:
“A gdy będzie już po wojnie” (sł. Józef “Ziutek” Szczepański, muz. Artur Gotz):
https://www.youtube.com/watch?v=78TbpwJb8Ao
“Wiatr” (sł. Krzysztof Kamil Baczyński, muz. Artur Gotz):
https://www.youtube.com/watch?v=n74aTzY3mCQ

Wystąpi Artur Gotz z zespołem w składzie: Artur Gotz (wokal), Dawid Ludkiewicz (klawisze), Łukasz Jerzykowski (gitara basowa), Wojciech Bylica (perkusja), Michał Nowak (realizacja dźwięku)

Produkcja: Fundacja Kultury i Sportu 44 w Warszawie
Partnerzy: Wolskie Centrum Kultury, Muzeum Warszawy, Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content