Kategoria:
Grupa wiekowa:
młodzież, dorośli
Kiedy:
29.11 piątek, 20:00
cena:
20zł


Cykl Fala dźwięku skupia się na prezentacji najciekawszych zjawisk z obszaru sound art’u i sztuk wizualnych. Fala dźwięku przybliża różnorodne praktyki artystyczne, międzypokoleniowe, premiując artystki i debiutantów. Lubi marginesy i nieszablonowość.
W ramach 98 Fali ujawni się wyjątkowy projekt:

𝙰𝙻𝙴𝙺𝚂𝙰𝙽𝙳𝚁𝙰 𝙾Ł𝙳𝙰𝙺 i LOUFR!
Audiowizualna instalacja Aleksandry Ołdak i Piotra Bednarczyka (LOUFR) bada proces przetrwania i adaptacji, jednocześnie stawiając pytanie o to, co może po nas pozostać. W centrum instalacji znajdzie się rzeźba przypominająca pomnik żywych istot lub organizmu, który przetrwał nadchodzące, krytyczne zmiany. Otaczające dźwięki Bednarczyka, przypominające lejącą się magmę, wzmacniają narrację o kruchości i adaptacji rzeczywistości.

𝙰𝙻𝙴𝙺𝚂𝙰𝙽𝙳𝚁𝙰 𝙾Ł𝙳𝙰𝙺 @𝚊𝚕𝚎𝚔𝚜𝚊𝚗𝚍𝚛𝚊_𝚘𝚞
Operuje w obszarach grafiki 2D, 3D oraz ich hybrydzie, kwestionując granice między tym, co fizyczne i cyfrowe, organiczne i sztuczne. Eksperymentuje i doskonali umiejętności kreowania przestrzeni sparametryzowanych z silnym naciskiem na integrację ruchu z dźwiękiem. Realizuje wizualizacje oraz instalacje do spektakli oraz koncertów, a jej prace wideo można było oglądać na wydarzeniach takich jak: Warszawska Jesień, Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY, Demo Festival w Holandii, Daegu Contemporary Music Festival w Korei Południowej oraz Sacrum Profanum w Krakowie.

Piotr Bednarczyk (LOUFR) @loufr__
Jego twórczość koncentruje się na intermedialnej muzyce kameralnej i elektronicznej. W swoich działaniach dźwiękowych eksploruje przestrzenie sound designu za pomocą którego poszukuje brzmień i struktur charakteryzujących się subiektywnym silnym fizycznym i emocjonalnym oddziaływaniem. Treści pozamuzyczne przewijające się kompozycjach oscylują wokół globalnych zmian. Jego utwory były prezentowane m.in. podczas Musica Electronica Nova, Musica Polonica Nova czy GAIDA Festival. Współpracowałem m.in. z Black Page Orchestra, Ensemble Adapter, Garage Ensemble, Ensemble Kompopolex. Swoje prace prezentował m.in. w Narodowym Forum Muzyki, Musikverein Vien czy Nacionalinė dailės galerija. Tworzy jednoosobowy projekt LOUFR, w ramach którego prezentuje autorską muzykę elektroniczną. Pod tym pseudonimem wydał trzy solowe albumy: Vegetable Synthesis (Howard Records), Isolated Point (Digital in Berlin) oraz FEARS (Pointless Geometry).

Organizator:
Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Trzecia Fala,
Wolskie Centrum Kultury
Kurator cyklu: Łukasz Strzelczyk

Wsparcie medialne:
Glissando
Anxious Musick Magazine
Wydawnictwo Okultura

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content