Zapraszamy na spacer performatywny po dawnych terenach Zakładów Radiowych im. Marcina Kasprzaka w Warszawie (ZRK).
Podczas spaceru wykorzystamy ruch jako sposób badania, doświadczania i kreowania. W uważności na różnorodne rytmy występujące wokół i wytwarzane przez nas samych, będziemy obserwować, jak nasz ruch rezonuje w obecnie istniejącej przestrzeni. Przemieszczając się między budynkami, stworzymy laboratorium choreograficzne, w którym ruch będzie zarówno reprezentacją relacji z żywą tkanką miejską, której doświadczamy, jak i próbą wykreowania wyobrażeń i fantazji o przeszłości.
Spacer poprowadzi Agata Redlicka – tancerka, performerka, filolożka.
Agata Redlicka – tancerka, performerka, filolożka. W swojej praktyce artystycznej skupiam się przede wszystkim na improwizacji solowej. Nieustannie zadaję sobie pytanie o to, czym jest eksperyment w pracy choreograficznej i gdzie kończy się taniec. Prowadzę warsztaty taneczno-ruchowe w języku polskim i w polskim języku migowym. Proponowane przeze mnie zadania mają na celu przede wszystkim rozwijanie świadomości ruchowej.
Zakłady Radiowe im. Marcina Kasprzaka w Warszawie (ZRK) powstały w latach 1949–1951 między ulicami Marcina Kasprzaka, Karolkową i Skierniewicką na Woli. W ZRK produkowane były m.in. radioodbiorniki (lata 50. I 60.), magnetofony szpulowe, magnetofony kasetowe, radiomagnetofony przenośne i magnetowidy. Zakłady upadły w latach 90.
Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu „Społeczne echa Zakładów Radiowych Kasprzaka” na który składają się projekty artystyczne, warsztaty, spacery i działania mające na celu zbudowanie archiwum społecznego dotyczącego ZRK.
Zbiórka: przed wejściem do Hostelu a&o, ul. Kasprzaka 18/20
zapisy: ludzie@wck-wola.pl