Zbiórka: przed wejściem do Hostelu a&o, ul. Kasprzaka 18/20
19.10 niedziela 11:00
Dorośli, Seniorzy
Bezpłatny
Podczas spaceru performatywnego po dawnych terenach Zakładów Radiowych Kasprzaka wykorzystamy ruch jako sposób badania, doświadczania i kreowania. W uważności na różnorodne rytmy występujące wokół i wytwarzane przez nas samych, będziemy obserwować, jak nasz ruch rezonuje w obecnie istniejącej przestrzeni. Przemieszczając się między budynkami, stworzymy laboratorium choreograficzne, w którym ruch będzie zarówno reprezentacją relacji z żywą tkanką miejską, której doświadczamy, jak i próbą wykreowania wyobrażeń i fantazji o przeszłości. Spacer poprowadzi Agata Redlicka – tancerka, performerka, filolożka.
Agata Redlicka – tancerka, performerka, filolożka: „W swojej praktyce artystycznej skupiam się przede wszystkim na improwizacji solowej. Nieustannie zadaję sobie pytanie o to, czym jest eksperyment w pracy choreograficznej i gdzie kończy się taniec. Prowadzę warsztaty taneczno-ruchowe w języku polskim i w polskim języku migowym. Proponowane przeze mnie zadania mają na celu przede wszystkim rozwijanie świadomości ruchowej”. Zakłady Radiowe im. Marcina Kasprzaka w Warszawie (ZRK) powstały w latach 1949–1951 między ulicami Marcina Kasprzaka, Karolkową i Skierniewicką na Woli. W ZRK produkowane były m.in. radioodbiorniki (lata 50. I 60.), magnetofony szpulowe, magnetofony kasetowe, radiomagnetofony przenośne i magnetowidy. Zakłady upadły w latach 90. Wydarzenie towarzyszy wystawie „Na taśmie. Wielościeżkowa historia Zakładów Radiowych Kasprzaka”.
zapisy: ludzie@wck-wola.pl
Projekt „Na taśmie. Wielościeżkowa historia Zakładów Radiowych Kasprzaka” jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.