Kategoria:
Grupa wiekowa:
seniorzy, dzieci, młodzież, dorośli
Kiedy:
26.05 niedziela, 14:00
cena:
wstęp wolny


„Dzień Dziecka” to krótka, około 25-minutowa kompozycja złożona z dziesięciu miniatur na fortepian w układzie na cztery ręce z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego, ilustrująca dzień z życia dziecka.

Poszczególne miniatury przeprowadzają słuchacza przez muzyczne “obrazki” z takiego właśnie dnia i noszą kolejno tytuły: Pobudka, Modlitwa, Brat i siostra, Tajemnica, Żarcik, Strachy, Smuteczek, Na huśtawce, Kłótnia, Dobranoc. Całość kompozycji otwiera prolog, a łączniki między kolejnymi miniaturami stanowią urocze, króciuteńkie interludia wykonywane przez kwartet smyczkowy, w trakcie których każdorazowo zmienia się obsada fortepianu. Ten utwór to prezent dla najmłodszych pełen magii i emocji. Jest jak szkatułka pełna muzycznych skarbów, które zachwycą zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Suita utrzymana jest w ciekawej, wewnętrznie zróżnicowanej stylistyce muzycznej, w której kwartet smyczkowy traktowany jest na równi z fortepianem. Partia smyczków nadaje kompozycji niepowtarzalnego, kameralnego charakteru, a zastosowanie klasyczno-jazzującej harmoniki z pewnością wprawi słuchaczy w dobry nastrój.

Utwór zostanie wykonany w wyjątkowym dniu – Dniu Matki. Na fortepianie zagra jedenaścioro uczniów sekcji fortepianu WCK w wieku 8-14 lat pracujących pod kierunkiem Michała Witeckiego, który jest jednocześnie kompozytorem tego utworu. Młodym pianistom będzie towarzyszył kwartet smyczkowy złożony z muzyków stale koncertujących i współpracujących na co dzień z wieloma znakomitymi orkiestrami, zespołami kameralnymi i różnymi składami wokalno-instrumentalnymi.

Na te dwa wyjątkowe koncerty zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych!

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content