Kategoria:
Grupa wiekowa:
seniorzy, dorośli
Kiedy:
25.04 czwartek, 19:00
cena:
wstęp wolny


„Do Polski” to teatralny spektakl Sławomira Hollanda. Tekst wykorzystany w nim został napisany przez Abrahama Suckewera (Sutzkevera) i powstał po pogromie kieleckim.

Autor tekstu pomimo bolesnych doświadczeń nie rozumiał, dlaczego musi opuścić kraj, który pokochał i w którym wzrastał. Mimo tragicznych okoliczności i przeżyć, Abraham Suckewer (Sutzkever) był pełen miłości do Polski.

Muzyka do spektaklu została skomponowana przez Michała Górczyńskiego i świetnie buduje klimat, a także tworzy artystyczne dopełnienie wypowiadanego tekstu. Symboliczna scenografia tworzona w trakcie spektaklu, w finale okazuje się bardzo znacząca i symboliczna, a zarazem wzruszająca. Spektakl teatralny „Do Polski”, zaprezentowany zostanie dla upamiętnienia 81. rocznicy Wybuchu w Gettcie Warszawskim.

Wystąpi: Sławomir Holland (interpretacja), Jacek Dziołak (klarnet basowy)
reżyseria: Sławomir Holland
kompozytor: Michał Górczyński
scenografia i kostiumy: Adam Jankiewicz
konsultacja reżyserska: Jolanta Denejko
tłumaczenie tekstu: Marek Tuszewicki

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content