Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do głównej treści Przejdź do narzędzi dostępności Przejdź do stopki

Menu

Letnie Warsztaty Picasso Woli 2022

Strona główna Projekty Letnie Warsztaty Picasso Woli 2022

Letnie Warsztaty Picasso Woli


Termin: 22.08.2022 – 26.08.2022
Godziny: 08:30-16:30
Grupa wiekowa: Dzieci 7-12 lat
Limit miejsc: 12
Koszt: 550 zł brutto za 5 dni płatne z góry przy rezerwacji, 5% zniżki z Kartą Warszawiaka, 5% zniżki z Kartą Dużej Rodziny. Zniżki nie sumują się.
Zapisy:  wyłącznie przez Strefę Zajęć: Letnie Warsztaty Picasso Woli

Karta Kwalifikacyjna i Regulamin Letnich Warsztatów Picasso Woli

Kontakt telefoniczny: Picasso Woli – 609 018 424


Zapraszamy na letnią edycję warsztatów artystycznych dla dzieci Picasso Woli

To już X edycja projektu dedykowanego dzieciom z grupy wiekowej 7-12 lat. Na wydarzenie składa się 5 dni zajęć na najwyższym światowym poziomie. W studio plastycznym pod okiem artystów dzieci poznają tajniki sztuk wizualnych.

Wszystkie ćwiczenia będą ściśle powiązane z twórczością Pablo Picasso. Będzie można zapoznać się z atrakcyjnymi metodami pracy twórczej w różnorodnych technikach warsztatu artystycznego. Każdego dnia stworzymy niepowtarzalne dzieła w przeróżnych technikach.

Poznamy drzeworyt, monotypię, sitodruk. Zmierzmy się też z pracą na kole garncarskim i poznamy podstawy rzeźby z gliny, inspirowanej między innymi majolikami Picassa.

Będzie można zapoznać się z formą przestrzenną a ćwiczenia będą pretekstem do spotkania z asamblażami, które upodobał sobie geniusz Pablo.

W profesjonalnym atelier artysty zrealizować będzie można również program z zakresu rysunku i malarstwa. Podczas zajęć przyjrzymy się też tkaninie artystycznej. Wykonane zostaną prace na naturalnym jedwabiu. Zapoznamy się z magiczną sztuką malarstwa prawdziwym woskiem pszczelim.


Małgorzata Arszennik – Ukończyła Historię Sztuki na UKSW, oraz Arteterapię w Instytucie Edukacji Artystycznej APS. Prowadziła zajęcia plastyczne w warszawskich przedszkolach, zajęcia kreatywne dla dzieci i dorosłych. Animatorka działań artystycznych dla młodzieży gimnazjalnej, współorganizatorka imprez kulturalnych. Prowadzi zajęcia ceramiczne w Wolskim Centrum Kultury.

Agnieszka Saks – Artysta plastyk. Dyplom z projektowania graficznego w Europejskiej akademii Sztuk, rozszerzony o aneks z grafiki warsztatowej uzyskała w 2001 w pracowniach prof. Mieczysława Wasilewskiego i dr Waldemara Szysza. Kształciła się pod okiem wielu wybitnych pedagogów i artystów (Franciszka Starowieyskiego, Izabelli Galickiej, Barbary Szubińskiej, Wiktora Zina). Absolwentka Studium Pedagogicznego w zakresie kształcenia plastycznego w A.S.P. w Warszawie. Lubi podkreślać, że jej działalność pedagogiczna i artystyczna to „coś więcej niż praca” – to jej pasja. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów plastycznych dla wszystkich grup wiekowych. Współtwórczyni i współprowadząca projektu Ekosystem łączącego zagadnienia ekologiczne ze sztuką. Współpracowała i robiła rysunki dla Burson-Marsteller Poland, Saatchi &Satchi, dla tygodnika WPROST oraz ilustracje dla miesięcznika Mój pies, FOKUS, Home& Market i wielu innych. Obecnie tworzy wyłącznie dla siebie co daje największą satysfakcję i wiele radości. Sztuka, oprócz miłości, wypełnia całe jej życie.

Artur Trojanek – kulturoznawca, muzeolog, animator kultury, absolwent Instytutu Historii Sztuki oraz Instytutu Filologii Klasycznej i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kierownik Działu Animacji i Projektów Kulturalnych Wolskiego Centrum Kultury w Warszawie, gdzie głównie zajmuje się koordynacją MAL Otwarta Kolonia, organizacją wystaw lokalnych twórców, współpracą z organizacjami pozarządowymi oraz realizacją projektów społeczno – kulturalnych m.in. takich jak „Światłoczuły Modernizm”, „Mobilna Scena Muzyczna”, członek zespołu kuratorskiego wystawy „W poszukiwaniu idei osiedla społecznego”. Współpracuje także z organizacjami pozarządowymi przy projektach artystycznych, wielokulturowych i wystawienniczych m.in. Fundacją IMI, Fundacją Świat na Wyciągnięcie Ręki i Fundacją Skarbnica Sztuki.

Rajmund Gałecki – Ukończył Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2000 r. uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. Walentego Wróblewskiego. Od 2007 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Prowadzi zajęcia plastyczne w Wolskim Centrum Kultury i w Magazynie Sztuk. Uprawia malarstwo i rysunek. Brał udział w około 60 wystawach w tym 11 indywidualnych.

Pasieka Edukacyjna i Małgorzata Brendel – Założycielka Stowarzyszenia Przyjaciół S.O.S. oraz autorka projektu Pasieka Edukacyjna skupionego na propagowaniu pszczelarstwa i bartnictwa oraz ochronie zapylaczy. Praca Pasieki Edukacyjnej opiera się na zaangażowaniu wolontariuszy. Od 2018 r. Pasieka Edukacyjna współpracuje z Wolskim Centrum Kultury w ramach Ekosystemu, organizując dla mieszkańców wiele atrakcyjnych spotkań, warsztatów i prezentacji. Dzięki tej współpracy na Woli powstało Koło Pszczół z pasieką i domkiem do apiterapii. Inicjatywy realizowane wspólnie z Wolskim Centrum Kultury w 2018 r. uhonorowano nagrodą “Słoneczniki”.

Jolanta Czerwonogrodzka Z wykształcenia ekonomistka po SGH, z zamiłowania pasjonatka wszelkich robótek ręcznych. Swoje umiejętności zdobywała uczestnicząc w wielu profesjonalnych kursach i szkoleniach. Ulubione techniki to decoupage, filcowanie, biżuteria koralikowa, a od kilku ostatnich lat tworzenie realistycznych kwiatów z foamiranu.

Bożena Wiśniewska – Wymyślam, opracowuję i przeprowadzam warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych (plastyczno-architektoniczne oraz florystyczne). Dziecięca imaginacja nie ma sobie równych. Rozwijana staje się źródłem kreatywności. Dlatego ważne wydaje mi się, aby dać dzieciom szansę na zetknięcie się z inną estetyką, formą zabawy czy spędzania wolnego czasu. Nie chodzi o kreowanie gustu, raczej o pokazanie alternatywy. Dziećmi jestem oczarowana. Można się od nich bardzo wiele nauczyć. Przede wszystkim entuzjazmu, chęci poznania oraz nowatorskiego podejścia do sprawy. Pozwólmy dzieciom na samodzielne tworzenie przestrzeni i ciągłe jej przetwarzanie. Pozwólmy im tworzyć ich miejsca. To, że jestem zarówno plastykiem, nauczycielem i florystką pozwala mi wplątywać się w przeróżne akcje i przedsięwzięcia związane z edukacją artystyczną dzieci. Najważniejsze, żeby im nie przeszkadzać. Od lat prowadzę autorskie warsztaty archiTEKTURKI (nagroda Słoneczniki 2019), hopART –Otwarta Pracownia, Rysunek i Malarstwo.



Własnoręcznie wykonamy też marcepany z miodu, pochodzącego z pasieki Wolskiego Centrum Kultury. Wszystkie ćwiczenia realizowane podczas wakacji będą zawierały wątek ekologiczny, bowiem aspekt ten jest ważnym ogniwem w działalności Wolskiego Centrum Kultury i tyczy się słynnego projektu EKOsystem. Ostatniego dnia wakacji przewidziana jest natomiast profesjonalna wystawa oraz uroczysty wernisaż zorganizowany specjalnie dla dzieci.



 

PL / EN / UA