W 2021 roku Wolskie Centrum Kultury jest partnerem projektu „The Angels Team”, realizowanego przez Fundację na rzecz Centrum Wielokulturowego w Warszawie. W ramach projektu uczniowie wolskich szkół mają możliwość uczestniczyć w warsztatach:

  • MIĘDZYKULTUROWYCH, których celem jest kształtowanie zrozumienia i poszanowania dla innych kultur, narodowości, religii. W trakcie warsztatów uczniowie będą mieli okazję poznać dwóch cudzoziemców mieszkających w Warszawie:

    Lude Reno – człowiek o niezwykle pozytywnej energii, reporter, scenarzysta, reżyser i aktor. Pochodzi z Martyniki, a w Polsce mieszka ponad 10 lat. Zajmuje się pracą reporterską, w której przeważnie porusza tematy kulturalne i społeczne, głównie z Polski i Europy Wschodniej. Dla francuskiej telewizji Trace TV nakręcił ponad 80 autorskich reportaży.

    Mamadou Diouf – pochodzi z Senegalu i mieszka w Polsce od ponad 35 lat, z wykształcenia dr nauk weterynaryjnych, animator kultury, społecznik, muzyk. Fundator i dyrektor programowy Fundacji Afryka Inaczej, współtwórca i redaktor naczelny IMI Radia, od początku jego istnienia (czyli od 2015 roku). Wydawca książek o Afryce, o Polsce i o dialogu międzykulturowym. Radiowiec (od 17 lat związany z różnymi warszawskimi stacjami radiowymi – m.in. RDC, Jazz Radio, Radio Pin), edukator i trener, laureat nagrody Gazety Stołecznej “Stołek” w 2011 roku za działalność kulturalną i edukacyjną, która przyczynia się do tego, że “Warszawa staje się coraz bardziej otwarta, tolerancyjna i kolorowa”.

    Każde spotkanie w ramach cyklu będzie prowadzone przez psychologa międzykulturowego Michalinę Jarmuż – trenerka, facylitatorka, psycholog międzykulturowy, trenerka biznesu. Od 2007 ściśle współpracuje z Gminą Lesznowola w ramach działań na rzecz integracji imigrantów na terenie gminy jako koordynatorka projektów, jak również wprowadzając rozwiązania z zakresu zarządzania wielokulturowością w szkołach na terenie gminy. Realizatorka projektów artystycznych w tym m.in Brave Kids Warszawa i Brave Kids Radziejowice.

  •  ARTYSTYCZNYCH, których celem jest rozwój zainteresowań artystycznych dzieci i młodzieży, zdobycie umiejętności z zakresu pracy lektora ( w tym dykcja, emisja głosu, praca z mikrofonem) i dziennikarza radiowego. Warsztaty będą prowadzone przez Klaudię Szeligę – aktorka, absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej, z wykształcenia również polonistka. Ukończyła I stopień klasy fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej w Krośnie, przez 11 lat uczyła się śpiewu w Studiu Piosenki Swing. Gra w serialach i filmach telewizyjnych oraz dubbinguje filmy animowane.

W ramach projektu zostało nagranych 5 audiobooków – bajki z różnych kultur. Będą one służyły jako materiał edukacyjny na warsztatach w ramach projektu i zostaną udostępnione online, ich premiera będzie miała miejsce w maju 2021 w IMI Radio.

Projekt finansowany przez Biuro Edukacji m. st. Warszawy.

Organizatorzy:
Fundacja na rzecz Centrum Wielokulturowego
IMI Radio

Partner:
Wolskie Centrum Kultury

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content