ŚWIATŁOCZUŁY MODERNIZM ZNÓW W SPRZEDAŻY!

CENA: 30 ZŁ

Książka do nabycia:

  • Osobiście w recepcji w naszych placówkach przy ul. Działdowskiej 6 i ul. Obozowej 85, w godzinach otwarcia: 9-20
  • Wysyłkowo składając zamówienie na adres email publikacja@wck-wola.pl(cena 30zł + 10zł koszt wysyłki). Składając zamówienie załącz potwierdzenie przelewu. Przyśpieszy to czas realizacji zamówienia.

NUMER KONTA: 43 1240 2034 1111 0010 6451 8139

Na wysłanie książki zastrzegamy sobie dwa tygodnie od momentu zaksięgowania przelewu.


W 2018 roku Wolskie Centrum Kultury przygotowało wraz z mieszkańcami i zrealizowało wystawę Muzeum Szklanych Domów o warszawskich osiedlach TOR, BGK oraz osiedlu Syrkusów. Wystawa otrzymała Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Warszawy w kategorii Wydarzenie, a jej swoistym ciągiem dalszym był cykl spacerów i wykładów architektonicznych po Kole o nazwie Światłoczuły modernizm. Przedstawiamy kontynuację tematu w postaci książki o tym samym tytule.

„Światłoczuły modernizm” to książka o urzeczywistnionych marzeniach, o nowoczesnej architekturze międzywojnia i powojnia.

Składa się na nią 13 różnorodnych wizji i komentarzy, które tworzą panoramę wolskich osiedli społecznych. Jest to opowieść o lokalnych realizacjach idei osiedla społecznego, które przybierały uniwersalne i ponadczasowe formy.

Dzielnica Wola, a w szczególności Koło, traktowane są przez ekspertów i entuzjastów jako pole eksperymentalne dla progresywnych idei urbanistycznych i planistycznych, ale przede wszystkim społecznych. Publikacja przybliża tematykę wolskiego modernizmu, posiłkując się kilkoma perspektywami analitycznymi: historyczną, urbanistyczną, varsavianistyczną, literacką, a nawet audialną. Jest podzielona na dwie części – Teorie i Praktyki – można ją przyswajać na kilka sposobów: klasycznie, po kolei, wchodząc coraz głębiej w detale i niuanse lub meandrując po perspektywach specjalistów, Mieszkańców, badaczy i miłośników modernizmu i Woli.

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content