Sąsiedzka Skrzynka Narzędziowa

W Wolskim Centrum Kultury funkcjonuje sąsiedzki warsztat stolarski „Męska Szopa”, w którym każdy może realizować swoje stolarski pomysły. Okazało się jednak, że mieszkańcy potrzebują czasem wypożyczyć narzędzia ze sobą, żeby wykonać drobne prace remontowe w domu czy zrealizować projekt sąsiedzki na podwórku. W związku z tym przygotowaliśmy Sąsiedzką Skrzynkę Narzędziową – zestaw podstawowych narzędzi, które można od nas wypożyczyć

Zasady korzystania z Sąsiedzkiej Skrzynki Narzędziowej:

  • Mieszkańcy mogą wypożyczyć skrzynkę w całości lub wskazane przez siebie narzędzia.
  • Wypożyczenie jest bezpłatne, a maksymalny czas korzystania z narzędzi to 5 dni.
  • Skrzynka będzie do odbioru w Męskiej Szopie na ul. Działdowskiej 6.
  • Narzędzia wypożycza się i oddaje podczas trwania dyżurów w Męskiej Szopie.
    Grafik dyżurów jest dostępny na stronie Męskiej Szopy: https://wck-wola.pl/nasze-miejsca/meska-szopa/
  • Zapewniamy podstawowe materiały eksploatacyjne do części narzędzi (zszywki, krążki ścierne, wiertła do drewna/metalu/betonu, ostrza do wyrzynarki).
  • Narzędzia mogą być wykorzystywane wyłącznie do prac domowych i działań społecznych. Zabronione jest wykorzystywanie narzędzi w celach komercyjnych.

Rezerwacji narzędzi można dokonać u Adama Kadenaci mailowo (a.kadenaci@wck-wola.pl)
lub telefonicznie (735 599 931).

lista narzędzi

regulamin sąsiedzkiej skrzynki narzędziowej

skrzynka – protokół zdawczo-odbiorczy

Geneza powstania Sąsiedzkiej Skrzynki Narzędziowej

Pomysł na Sąsiedzką Skrzynkę Narzędziową narodził się podczas poszukiwania nowych sposobów zachęcania mieszkańców do współdzielenia się zasobami. Wiertarka czy szlifierka to sprzęty, których używa się rzadko. Nie ma więc potrzeby, żeby każdy kupował sobie własne narzędzia, jeśli będzie możliwość ich wypożyczenia. Takie rozwiązanie jest tańsze i ma pozytywny wpływ na środowisko, ponieważ ogranicza niepotrzebną konsumpcję. Pomysł na Sąsiedzką Skrzynkę Narzędziową wyrasta też z naszych doświadczeń prowadzenia warsztatu stolarskiego. Mieszkańcy odwiedzający Męską Szopę zgłaszali nam potrzebę wypożyczenia sprzętów, ponieważ część prac remontowych/renowacyjnych są w stanie wykonać tylko w domu. Pojawiały się też głosy, że narzędzia stolarskie mogą się bardzo przydać mieszkańcom realizującym działania sąsiedzkie np. tworzącym ogrody społecznościowe. Sąsiedzka Skrzynka Narzędziowa jest naszą odpowiedzią na potrzeby mieszkańców.

Sąsiedzka Skrzynka Narzędziowa została sfinansowana ze środków m.st. Warszawy. Projekt realizowała Fundacja “Na miejscu” przy wsparciu Wolskiego Centrum Kultury.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content