“W fotografii musi być pokazana prawda, ówczesności, czy przestrzeni, czy miasta, czy miejsca, czy ulicy. Musi być pokazana prawda, a w tej prawdzie musi być pokazany też człowiek, koniecznie, bez tego będzie niepełna…
Fotografię robimy po to aby zatrzymać coś w czasie”.

Zbyszko Siemaszko

Wystawa ,,PASJA FOTOGRAFII” poświęcona wybitnemu fotografikowi, który dokumentował powstającą z gruzów Warszawę. Wykonał ponad 10000 zdjęć odbudowującej się stolicy.
Zbyszko Siemaszko jako dziecko grał na fortepianie, a jego matka Tatiana marzyła o karierze pianisty dla swojego syna. Mały Zbyszek podglądając przez dziurkę od klucza pracę swojego ojca Leonarda, również wybitnego fotografa, ucznia Jana Bułhaka zakochał się w fotografii, która stała się pasją jego życia.
Na wystawie będą prezentowane zdjęcia autorstwa Zbyszka Siemaszki z rożnych okresów. Wszystko w otoczeniu starych aparatów fotograficznych, z których część należała do fotografa.

PASJA FOTOGRAFII
14.05-30.06. 2022
Otwarta Kolonia, ul. Górczewska 15

Wystawa zorganizowana w ramach Festiwalu Hipolita i Ludwiki przez
Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół Kolonii Wawelberga we współpracy z Wolskim Centrum Kultury.

Koloryzacja zdjęć: Kolorofon Bogdan Markowicz
Partnerzy wystawy:
Oddział Warszawski PTTK
Fotografia Siemaszkowie
Kuratorzy:
Ewa Chybowska, Andrzej Chybowski
Produkcja:
Artur Eneasz Trojanek

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content