Kategoria:
Inne


Na początku czerwca 2020, wraz z aktorem Mirosławem Haniszewskim zaprosiliśmy mieszkańców i mieszkanki Woli do ujawnienia ich twórczego potencjału – artystycznego i pisarskiego. Zaprosiliśmy ich do wzięcia udziału w akcji społecznej Mój sąsiad pisze. Chcieliśmy pomóc mieszkańcom Woli w podzieleniu się ich własną twórczością z innymi mieszkańcami Woli i całej Warszawy. Akcja społeczna Mój sąsiad pisze wzmacnia mieszkańców i mieszkanki oraz osoby związane z warszawską Wolą pokazując ich mocny artystyczny i społeczny potencjał. Tworzy pozytywną narrację o dzielnicy, która nazywana jest potocznie dzielnicą robotniczą, a inicjatywa pokazuje, że w tej robotniczej dzielnicy każdego tygodnia rodzi się nowy autor!

Długofalowo akcja z udziałem aktora Mirosława Haniszewskiego wpisuje się w działania, które rozbudzają i wzmacniają dobre praktyki społeczne. Dzięki takim inicjatywom mieszkańcy i mieszkanki dzielnicy Wola wychodzą z anonimowości i stają się wspólnotą, którą łączy wzajemna życzliwość i twórczość.

Autorki i autorzy, którzy zgłosili swoją twórczość spotkali się z Mirosławem Haniszewskim, który przeczytał potem ich utwory.

Oto filmy ukazujące debiuty nowych twórców oraz prezentację ich sylwetek.

Projekt zrealizowany w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content