Wolskie Centrum Kultury otwiera się na młodych twórców!

Masz przynajmniej 16 lat? Tworzysz z kimś pełnoletnim kameralny zespół, który nie ma gdzie koncertować? Nigdy nie nagraliście płyty, a chcielibyście uzyskać cenne wskazówki jak zrobić to profesjonalnie? Chcecie uczynić swoją muzykę jeszcze lepszą? Jeśli spełniasz te warunki, to znaczy, że Mobilna Scena Muzyczna jest właśnie dla Ciebie!

Mobilna Scena Muzyczna, to miejsce dla 12 ciekawych zespołów, które nie należą do żadnej wytwórni fonograficznej, a chciałyby się rozwijać i docierać do większej liczby odbiorców.

Dzięki niej możecie wstąpić między sierpniem a grudniem 2020 roku na jednym z 12 koncertów w przestrzeni miejskiej Woli lub na scenie Wolskiego Centrum Kultury. My zapewnimy Wam promocję i obsługę techniczną. Ale to nie wszystko! Każdy zespół jest objęty pakietem 6 wakacyjnych warsztatów z profesjonalistami. Na każdy z nich może oddelegować jedną osobę. Dlaczego? Wezmą w nich udział przedstawiciele wszystkich grup biorących udział w Mobilnej Scenie Muzycznej. Być może będzie to szansa na nowe znajomości lub kooperacje? Na pewno na zabawę przy tym co kochacie najbardziej – dobrej muzyce!

Decyzją Komisji Konkursowej do projektu Mobilna Scena Muzyczna zostali zakwalifikowani następujący wykonawcy:
– DWAKA
– Eddie
– Głosy
– Jemelo
– Klara i Mati
– Koliber
– Mushka
– NotOnTime
– Sound Of Touch
– Sweeper
– Sweterek
– YEYU
Harmonogram koncertów będzie ustalany z zepsołami w pierwszym tygodniu sierpnia.

 

Tematy warsztatów:

  1. Warsztat muzyczny obejmujący także trening gier muzycznych i wydobywanie kompetencji
  2. Warsztat wokalny z elementami pracy nad interpretacją tekstu i ruchem scenicznym
  3. Szkolenie z pozyskiwania funduszy na działania artystyczne i pisania projektów
  4. Trening pracy z grupą poprzez gry zespołowe i integracyjne – jakie są i jak powstają role społeczne oraz jak je wykorzystać, jak odkryć swoje mocne strony przydatne w pracy lidera
  5. Jak nagrać teledysk? – co przyciąga uwagę widza, jak za pomocą obrazu tworzyć wciągającą krótką opowieść. Jak współpracować z ekipą filmową, a w przypadku braku środków jak samodzielnie zdobyć sprzęt i zorganizować sobie plan zdjęciowy, omówimy też możliwości bezpłatnych programów do edycji wideo.
  6.  Jak nagrać płytę? – fachowcy z wytwórni Fonobo, którzy mają pod swoimi skrzydłami między innymi Ralpha Kamińskiego, zdradzą Wam jak kreować swój wizerunek by zainteresować wytwórnie, jak nagrać dobre demo, jak stworzyć pierwszą własną EP-kę od projektu graficznego do promocji.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content