Co to znaczy być WOLOwariatem? To znaczy być pozytywnie zakręconym i swoim szaleństwem zarażać mieszkańców Woli. Jak to się robi? Po prostu robi się to, na co ma się ochotę! Sprawdź jakim wariatem jesteś i jaki wariant WOLOwariatu najbardziej Ci odpowiada.

WARIA(N)T EDUKACYJNY:

Szalejesz na punkcie matmy lub angielskiego i chcesz udowodnić hejterom, że nauka wcale nie jest taka trudna i nudna? Masz szerokie pole do popisu. We wtorki i czwartki o 16:00 w naszej Klubokawiarni Sąsiedzkiej zawsze czeka na Ciebie ktoś, kto potrzebuje korepetycji i komu Twoja wiedza na pewno zaimponuje!

WARIA(N)T EKOLOGICZNY:

Interesują Cię akcje ekologiczne. Chcesz, żeby na świecie marnowało się mniej jedzenia, a los zaśmieconej planety obchodzi Cię bardziej, niż sezonowe wyprzedaże? Świetnie się składa, bo właśnie rozwijamy nasz cykl pod nazwą Ekosystem! W ich ramach przygotowaliśmy wszelkiego rodzaju akcję zerowastowe. Możesz nie tylko wymieniać się używanymi ciuchami i przerabiać je na użyteczne poszewki lub worki na zakupy, ale także uruchomić z nami jadłodzielniową lodówkę, doglądać dżdżownice w kompostowniku, a jeśli wolisz inne zwierzęta – pszczoły w ekopasiece w Lasku na Kole. Bardziej przemawiają do Ciebie roślinki? Nic straconego! W ogrodzie społecznościowym zasadzisz swoje własne badyle, a w naszych Szklarniach Urlicha nawet może i ananasa!

WARIA(N)T ANIMACYJNY:

Masz młodsze rodzeństwo? Doświadczenie z harcerstwa? A może po prostu w Twojej głowie rodzą się pomysły na warsztaty animacyjne dla młodszych i chcesz je gdzieś zrealizować, albo nauczyć się wszystkiego od podstaw naszych animatorów. Szukamy WOLOwariatów do współprowadzenia zabaw dla dzieci w sali Kosmos, a w sezonie wakacyjnym „Lata w mieście”, a jeśli wolisz pracować z nastolatkami możesz się realizować w ramach cotygodniowych „Piąteczków bez starych” w Otwartej Kolonii.

WARIA(N)T WYDARZENIOWY:

Masz ochotę pochodzić na koncerty lub spektakle teatralne, ale nie masz kasy na bilety? Nic straconego! Możesz pomóc nam w obsłudze widza, a potem stać się jednym z nich. Tylko w tym roku organizowaliśmy już Dni Teatru Studenckiego NZS UW i gościliśmy takich artystów jak Gaba Kulka, czy Misia Furtak.

WARIA(N)T AKTYWNY:

Piszesz? Gotujesz? Grasz na instrumencie, albo w żywe RPG-i? Jesteś szkolnym guru w temacie stylizacji? Robisz ogrody w słoiku, slimy lub filmiki ASMR? Każdą z Twoich mniej lub bardziej odjechanych pasji możesz dzielić z innymi i przekazywać im swoją wiedzę! Proponujemy Ci prowadzenie otwartych warsztatów w naszych miejscach aktywności lokalnej, które mają całkiem wypasione kuchnie i jakieś tam działające sprzęty, które mogą Ci się przydać do realizacji pomysłów. A może masz pomysł na fajny projekt? Świetnie się składa, bo my pomożemy Ci napisać wniosek, żeby znaleźć na niego kasę. Aktualnie nasze wolontariuszki biorą udział w dwóch konkursach grantowych, które pozwolą im na realizacje ich marzeń.

PO PROSTU WARIA(N)T:

Nie wiesz co zrobić ze swoim życiem, bezskutecznie szukasz jego sensu i zajęcia, które pasowałoby do Ciebie? Nie wszystko stracone! Takich też przyjmujemy i czasem też wychodzą na ludzi! Jeśli chcą się rozwijać, to nawet czasem załatwimy im jakieś szkolenie.

Boisz się, że zabierzesz się za coś i Ci nie wyjdzie? My też tak mamy. Także bez spiny. To nie szkoła! U nas nie ma ocen. My stawiamy na wspólnotę, wzajemność i pozytywne emocje!

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIE:

Tak. Zdobędziesz u nas punkty.

Chcesz wiedzieć więcej? Pytaj Marty: m.michnowska@wck-wola.pl

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content