W 2020 roku planujemy otworzyć Dom Sąsiedzki, w którym mieszkańcy będą mogli się spotykać, spędzać czas i realizować swoje pomysły. Nowe miejsce powstanie na parterze siedziby Wolskiego Centrum Kultury na Obozowej 85. Chcemy włączyć mieszkańców w jego projektowanie, dlatego postanowiliśmy zorganizować konsultacje społeczne. Zapraszamy do udziału w różnorodnych wydarzeniach, podczas których każdy będzie mógł podzielić się swoimi pomysłami na funkcjonowanie tego miejsca i wspólnie z nami je zaprojektować.

I etap konsultacji

Na przełomie września i października odbędzie się seria spotkań na Obozowej 85, podczas których zaprezentujemy przestrzeń przyszłego Domu Sąsiedzkiego na żywo. Każdy mieszkaniec będzie mógł opowiedzieć nam jak wyobraża sobie wygląd i rolę nowego miejsca w przyszłości. Terminy spotkań:

  • 26 września (czwartek), godz. 17:00 – 20:00
  • 28 września (sobota), godz. 11:00 – 14:00
  • 3 października (czwartek), godz. 17:00 – 20:00
  • 5 października (sobota), godz. 15:00 – 18:00

Między 25 września a 5 października będzie można nas też spotkać w różnych częściach osiedla Koło. Naszym znakiem rozpoznawczym będzie wózek konsultacyjny i makieta pokazująca miejsce, w którym powstanie Dom Sąsiedzki. Warto będzie do nas podejść i podzielić się swoją opinią.

Do 6 października można też przesłać swoje uwagi drogą mailową na adres: a.kadenaci@wck-wola.pl

Na zakończenie I etapu konsultacji odbędzie się spotkanie warsztatowe, podczas którego wspólnie podsumujemy pomysły zgłoszone do tej pory i na ich podstawie opracujemy koncepcję funkcjonowania Domu Sąsiedzkiego. Spotkanie odbędzie się 9 października (środa), od godziny 17 00 do 20 00, na Obozowej 85.

II etap konsultacji

W październiku zapraszamy na wspólne projektowanie przestrzeni Domu Sąsiedzkiego z architektem. Rozmowy będą się toczyć wokół wstępnego planu, który projektant przygotuje na podstawie pomysłów z I etapu konsultacji. Spotkania odbędą się na Obozowej 85 w następujących terminach:

  • 23 października (środa), godz. 17 00 – 20 00
  • 25 października (piątek), godz. 17 00 – 20 00
  • 26 października (sobota), godz. 11 00 – 14 00

Między 21 a 26 października znowu wyjdziemy w przestrzeń osiedla, żeby za pomocą wózka konsultacyjnego zaprezentować wstępny projekt Domu Sąsiedzkiego oraz zebrać od mieszkańców ich uwagi i propozycje.

Pomysły mieszkańców, zgłoszone podczas II etapu konsultacji, zostaną wykorzystane przez architekta do stworzenia końcowego projektu Domu Sąsiedzkiego. Zostanie on zaprezentowany podczas spotkania na Obozowej 85, które odbędzie się 23 listopada (sobota), w godzinach 11 00 – 14 00.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >