W 2020 roku planujemy otworzyć Dom Sąsiedzki, w którym mieszkańcy będą mogli się spotykać, spędzać czas i realizować swoje pomysły. Nowe miejsce powstanie na parterze siedziby Wolskiego Centrum Kultury na Obozowej 85. Chcemy włączyć mieszkańców w jego projektowanie, dlatego postanowiliśmy zorganizować konsultacje społeczne. Zapraszamy do udziału w różnorodnych wydarzeniach, podczas których każdy będzie mógł podzielić się swoimi pomysłami na funkcjonowanie tego miejsca i wspólnie z nami je zaprojektować.

Zakończyliśmy pierwszy etap konsultacji społecznych dotyczących utworzenia Domu Sąsiedzkiego na Kole. Wzięło w nich udział ponad 120 mieszkańców osiedla. Zebraliśmy wiele inspirujących pomysłów, które pomogą nam dostosować nowe miejsce do potrzeb sąsiadów. Poniżej można pobrać planszę, która podsumowuje pomysły mieszkańców na funkcje jakie Dom Sąsiedzki na Kole powinien pełnić.

 

POBIERZ PLIK
 
Podczas drugiego etapu konsultacji mieszkańcy będą projektować przestrzeń Domu Sąsiedzkiego wspólnie z Maciejem Walczyną z pracowni Trop Design, która specjalizuje się w tworzeniu instytucji kultury. Zapraszamy do udziału w warsztatach architektonicznych w następujących terminach:
  • 23.10 (środa) – godz. 17 00 – 20 00
  • 25.10 (piątek) – godz. 17 00 – 20 00
  • 26.10 (sobota) – godz. 11 00 – 14 00
Wszystkie spotkania odbywają się w Wolskim Centrum Kultury na Obozowej 85.

 

Pomysły mieszkańców, zgłoszone podczas II etapu konsultacji, zostaną wykorzystane przez architekta do stworzenia końcowego projektu Domu Sąsiedzkiego. Zostanie on zaprezentowany podczas spotkania na Obozowej 85, które odbędzie się 23 listopada (sobota), w godzinach 11 00 – 14 00.


Zapraszamy do zapoznania się z projektem koncepcyjnym Domu Sąsiedzkiego na Obozowej, który powstał na podstawie potrzeb mieszkańców zgłoszonych podczas konsultacji społecznych.

 

POBIERZ PLIK

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content