Krzysztof Mikołajewski jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od początku swojej kariery zawodowej związany jest z upowszechnianiem kultury. W latach 2004 – 2010 pracował w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie pracował w Instytucie Stefana Starzyńskiego. W Muzeum zajmował się głównie przygotowywaniem obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, organizacją festiwali i działań edukacyjnych, (m.in. współtworzył festiwal „Niewinni Czarodzieje”). W 2010 r rozpoczął pracę w Centrum Nauki Kopernik, gdzie pracował m.in. przy uroczystości otwarcia Centrum dla zwiedzających „Wielki Wybuch” oraz tworzeniu kolekcji Art and Science.

W 2011 r został wybrany na Zastępcę Burmistrza Dzielnicy Targówek, gdzie zajmował się obszarami związanymi z kulturą i polityką społeczną. W okresie swojej kadencji zorganizował m.in. Festiwal „Re Blok”, poświęcony kulturze blokowisk. Współpracował także z Muzeum Sztuki Nowoczesnej przy rozbudowie Parku Rzeźby na Bródnie. W ramach swoich kompetencji miał też nadzór nad dzielnicowymi instytucjami kultury. W 2013 r powrócił do pracy w Centrum Nauki Kopernik, gdzie pracował przy organizacji festiwalu „Przemiany” oraz przygotowywał program artystyczny w ramach projektu „Wieczory dla dorosłych – Kopernik po godzinach”.

W 2014 roku wygrał konkurs na dyrektora Białołęckiego Ośrodka Kultury. W ramach podejmowanych działań starał się wyjść z ofertą Ośrodka poza jego budynek. W latach 2014 – 2015 w Ośrodku powstało wiele cenionych projektów takich jak: „Lato tuż obok” – projekt skierowany do dzieci i młodzieży z obszaru blokowisk Tarchomina, „3 pokoje z kuchnią” – projekt stworzenia wspólnie z mieszkańcami Białołęki filli Ośrodka Kultury będącego jednocześnie miejscem aktywności lokalnej, Festiwal „Nowi Warszawiacy” realizowany wspólnie z Muzeum Warszawy.

W 2015 r Krzysztof Mikołajewski przeszedł do pracy na stanowisku dyrektora Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta, gdzie koncentrował się głównie na rozwoju budżetu partycypacyjnego, rozwoju sieci Miejsc Aktywności Lokalnej oraz wspieraniu rozwoju wolontariatu. Krzysztof Mikołajewski jako dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej był inicjatorem i współautorem projektu „Spółdzielni Kultury” zrealizowanej wspólnie z domem kultury „Dorożkarnia” i pełnomocniczką prezydenta m.st. Warszawy ds. Edukacji Kulturalnej.

W 2018 r Krzysztof Mikołajewski został powołany na stanowisko dyrektora Wolskiego Centrum Kultury, gdzie pracuje do chwili obecnej.

Krzysztof Mikołajewski jest członkiem Forum Kultury Mazowsze, uczestnikiem licznych kongresów kultury i konferencji. Uczestniczył m.in.: Niekongresie Kultury, Europejskim Kongresie Kultury, Konwencie Animatorów Kultury, Światowym Forum Ekonomii Społecznej.

Krzysztof Mikołajewski związany jest też ze światem nauki. W 2008 r uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych. Od lat związany jest z Instytutem Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego gdzie jest członkiem Rady Konsultacyjnej. Był wykładowcą akademickim m.in.: na Uniwersytecie Warszawskim, w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu, w Akademii Humanistycznej w Pułtusku, w Wyższej Szkole im. B. Jańskiego w Warszawie. Od 2017 roku związany jest z Wydziałem Nauk Społecznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Jest autorem dwóch monografii i kilku artykułów naukowych z zakresu teorii polityki, partycypacji i komunikacji społecznej.

Kalendarium

 • 2018 – obecnie Dyrektor Wolskiego Centrum Kultury
 • 2015 – 2018     Dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy
 • 2014 – 2015     Dyrektor Białołęckiego Ośrodka Kultury
 • 2013 – 2014     Centrum Nauki Kopernik – organizacja wydarzeń artystyczno-edukacyjnych
 • 2011 – 2013     Z-ca Burmistrza Dzielnicy Warszawa Targówek – nadzór nad polityką kulturalną i społeczną
 • 2009 – 2011      Adiunkt w Wyższej Szkole im. B. Jańskiego. Wydział Nauk Humanistycznych
 • 2010 – 2011      Centrum Nauki Kopernik – organizacja wydarzeń artystyczno-edukacyjnych
 • 2004 – 2010      Pracownik Instytutu Stefana Starzyńskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego – organizowanie wystaw, paneli dyskusyjnych, wydarzeń artystycznych i kulturalnych

Ważniejsze ukończone kursy i szkolenia:

 • Finanse i zamówienia publiczne
 • Zarządzanie Zmianą
 • Komunikacja w grupie
 • Rozliczenia VAT w instytucjach kultury

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content