WOLA PARK, 1 piętro, obok kawiarni Grycan

ŚRODA – SOBOTA 12:00 – 20:00

Kontakt: 

www.facebook.com/wspoldzielnik
www.instagram.com/wspoldzielnik/

 

Współdzielnik ROZKWITA!

Współdzielnik to wyjątkowe Miejsce Aktywności Lokalnej w Warszawie, gdzie bez pieniędzy możemy wymieniać się rzeczami i dokonywać za darmo drobnych napraw oraz brać udział w warsztatach zero waste.

– Współdzielnik to unikalne miejsce, zlokalizowane w jednym z największych centrów handlowych w Warszawie. Tutaj zamiast pieniędzy walutą jest wzajemność. We Współdzielniku nie tylko możemy wymieniać się rzeczami, ale również wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, dokonać drobnych napraw, a także stworzyć coś samemu z wydawałoby się już niepotrzebnych rzeczy. Teraz to miejsce będzie naprawdę piękne i poprawimy jego użyteczność. Dzięki temu zwiększymy liczbę działań edukacyjnych i warsztatowych – mówi Krzysztof Mikołajewski Dyrektor Wolskiego Centrum Kultury.

– Współdzielnik to miejsce, którego celem jest aktywizacja lokalnej społeczności wokół tematów recyklingu, ekologii i klimatu. Są to wartości bliskie Ingka Centres dlatego bardzo nas cieszy, że znalazł swój dom na terenie Wola Parku. Od dwóch lat Współdzielnik stale doskonali swoją działalność i zmienia się, aby coraz lepiej odpowiadać na potrzeby skupionej wokół niego społeczności.

Współdzielnik po remoncie jest jeszcze bardziej przyjazny i sąsiedzki, wyraźnie wyróżniający się spośród komercyjnej oferty Centrum Handlowego. Jest w nim więcej miejsca na rozmowy o klimacie, kulturalne spotkania i na edukację. Powstaną warunki na nawiązywanie wzajemnych relacji i wspólne z mieszkańcami przedsięwzięcia. Współdzielnik to jedyne w Warszawie Miejsce Aktywności Lokalnej, które zajmuję się w takiej skali recyklingiem, ekologią i klimatem i jednym z pierwszych takich w Polsce.

– Razem z całym zespołem MAL-u Współdzielnik jesteśmy podekscytowani i cieszymy się zarówno wizją remontu, jak i tego, co nastąpi po nim. Odświeżenie przestrzeni, ale i wizerunku Współdzielnika oraz w pewnym stopniu zasad jego funkcjonowania, to dla nas nowe możliwości, nowe pomysły i nowe aktywności, które zaproponujemy naszej społeczności i będziemy wspólnie z tą społecznością realizowali. Dzięki temu jeszcze bardziej zintegrujemy się lokalnie wokół działań dla klimatu i na rzecz ekologii, a w rezultacie – będziemy działać jeszcze intensywniej i efektywniej. Do tego w piękniejszej scenerii – rzecz jasna w duchu less waste – mówi koordynatorka Współdzielnika z Wolskiego Centrum Kultury, Izabela Starszewska.

Projekt Współdzielnik powstał z inicjatywy Wolskiego Centrum Kultury i jest prowadzony we współpracy z Centrum Handlowym Wola Park w Warszawie od 2021 r.


 

Grupa wiekowa
seniorzy
dzieci
młodzież
dorośli
Kategoria
Teatr
Muzyka
Warsztaty
Wykład/Spotkanie
Film
Inne
Sąsiedzkie
Dla najmłodszych
Sztuki wizualne
Taniec
Miejsce
Współdzielnik
Wolska Mozaika
Męska Szopa
Działdowska 6
Dom Społeczny Obozowa 85
OK
Archiwum

Angielski we współdzielniku

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content