Amfiteatr Wolskiego Centrum Kultury

ul. Elekcyjna 17

Zmieniamy się dla Ciebie. Remont amfiteatru

ponowne otwarcie obiektu planowane jest na sezon artystyczny 2021

Szanowni Państwo,

Na dobre rozpoczęła się, od lat wyczekiwana, modernizacja Amfiteatru Wolskiego Centrum Kultury w Parku im. Gen J. Sowińskiego na warszawskiej Woli. Pełną parą ruszyły prace, dzięki którym scena oraz backstage zyskają nowe oblicze. Na tym etapie inwestycji, mamy nadzieję wybudować scenę z rozwiązaniami technologicznymi na miarę XXI wieku, spełniającą oczekiwania, nawet najbardziej wymagających artystów, a także nowoczesne zaplecze. Mamy również nadzieję, że w kolejnym etapie uda nam się znacząco podwyższyć standard widowni.

Amfiteatr od wielu lat był w bardzo złym stanie technicznym i przestał być atrakcyjny dla widzów i artystów. Jesteśmy jednak przekonani, że zmodernizowany obiekt stanie się centrum wydarzeń artystyczno-kulturalnych i już w sezonie 2021 będziemy mogli organizować letnie koncerty i artystyczne wydarzenia plenerowe. Inwestycja powstaje dzięki dotacji celowej przyznanej przez Miasto Stołeczne Warszawa. Modernizacja amfiteatru w zakresie przebudowy sceny i zaplecza kosztować będzie blisko 3,5 mln zł.

Chcielibyśmy poinformować, że pomimo reżimu koronawirusa – przy zachowaniu wszelkich możliwych środków ostrożności – prace w Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury trwają. Wykonuje je dla nas warszawska Firma EXPERT VOLTBUD Z. Koziara Spółka Jawna. Inwestycję, w imieniu Wolskiego Centrum Kultury, reprezentuje Kancelaria Radcy Prawnego Paweł Żyliński.

Informacji dotyczących inwestycji dla mediów udzieli Kamila Kozłowska – 609 013 424, email: k.kozlowska@wck-wola.pl

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content