We Współdzielniku znajduje się kącik naprawczy, gdzie możesz skorzystać samodzielnie z dostępnych narzędzi.

Lista sprzętów, którymi dysponujemy:

  • Trzy metalowe stoły robocze, w tym dwa z regulowaną wysokością dostępne dla osób poruszających się na wózku
  • Wiertarko-wkrętarka, szablon do wiercenia, poziomica, komplet wkrętów, miarka, suwmiarka
  • Dwie stacje lutownicze, lupa z lampką, pistolet do kleju na gorąco, zszywacz tapicerski, młotek
  • Zestaw kluczy, kombinerki, kombinerki boczne, szczypce boczne, szczypce wydłużane, śrubokręt na 3 typy wkrętów i szydło płaskie
  • Zestaw pilników, mała piła ręczna, brzeszczot, zestaw ścisków, zestaw wkrętaków, taśma izolacyjna
  • Miernik cyfrowy, wąż termokurczliwy, preparat wielofunkcyjny WD-40, opaski zaciskowe
  • Klej do drewna, klej kropelka, klej poxilina, nożyk z łamanymi ostrzami

Dyżur naprawczy

Chociaż ze sprzętów dostępnych w naszym warsztacie można korzystać w pełni samodzielnie, w każdy piątek od godz. 17:00 do 20:00 odbywa się bezpłatny dyżur naprawczy, prowadzony przez naszego wolontariusza i pasjonatę majsterkowania, Tomka Turczyńskiego.

Podczas dyżuru, Tomek chętnie pomoże Wam ze zdiagnozowaniem usterek i naprawą drobnych sprzętów domowych (np. suszarek do włosów, mikserów, radioodbiorników itp.). Możecie liczyć na pomocną poradę i cenne wskazówki dotyczące naprawy i właściwego użytkowania przedmiotów.

Uwaga: nie możemy zagwarantować, że każdy problem uda się rozwiązać – może okazać się, że dany sprzęt wymaga dokupienia dodatkowej części, konsultacji z profesjonalistą lub – w krytycznych przypadkach – utylizacji.

Ze względu na ograniczone zasoby i odpowiedzialność, Tomek nie zajmuje się naprawą urządzeń mobilnych takich jak laptopy, smartfony, tablety itp.

Na dyżury obowiązują zapisy mailowe pod adresem: wspoldzielnik@wck-wola.pl lub osobiście we Współdzielniku. Przy zgłoszeniu prosimy o podanie nazwy sprzętu i opis usterki, która go dotyczy, oraz ewentualnie zdjęcie.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content