Ferie z WCK „Picasso Woli”
10-14.02, codziennie 8:30 – 16:30

W pracowniach plastycznych pod okiem czterech niezwykłych artystek, z ogromnym doświadczeniem, dzieci będą poznawały tajniki sztuk wizualnych. Zapoznają się z atrakcyjnymi metodami pracy twórczej w różnorodnych technikach warsztatu artystycznego. Nie będziemy się nudzić ponieważ każdego dnia stworzymy niepowtarzalne dzieła. Proponujemy bogatą ofertę zajęć z zakresu grafiki warsztatowej (linoryt, monotypia, sitodruk). Uczestnicy zmierzą się też z pracą na kole garncarskim i poznają podstawy rzeźby z gliny. Zrealizujemy program z zakresu rysunku i malarstwa.

Zrobimy asamblaże według Picassa i mega Guernice.

Popracujemy z gliną inspirując się ceramiką Pabla.

Codziennie w naszych działaniach będzie nam przyświecał geniusz mistrza.

 

 

INSTRUKTORZY:

Agnieszka Saks – artysta plastyk. Dyplom z projektowania graficznego w Europejskiej akademii Sztuk, rozszerzony o aneks z grafiki warsztatowej uzyskała w 2001 w pracowniach prof. Mieczysława Wasilewskiego i dr Waldemara Szysza. Kształciła się pod okiem wielu wybitnych pedagogów i artystów (Franciszka Starowieyskiego, Izabelli Galickiej, Barbary Szubińskiej, Wiktora Zina). Absolwentka Studium Pedagogicznego w zakresie kształcenia plastycznego w A.S.P. w Warszawie. Lubi podkreślać, że jej działalność pedagogiczna i artystyczna to „coś więcej niż praca” – to jej pasja. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów plastycznych dla wszystkich grup wiekowych. Współtwórczyni i współprowadząca projektu Ekosystem łączącego zagadnienia ekologiczne ze sztuką. Współpracowała i robiła rysunki  dla Burson-Marsteller Poland, Saatchi & Satchi, dla tygodnika WPROST oraz ilustracje dla miesięcznika Mój pies, FOKUS, Home& Market i wielu innych. Obecnie tworzy wyłącznie dla siebie co daje największą satysfakcję i wiele radości. Sztuka, oprócz miłości, wypełnia całe jej życie.

 

Małgorzata Arszennik – Ukończyła Historię Sztuki na UKSW, oraz Arteterapię w Instytucie Edukacji Artystycznej APS. Prowadziła zajęcia plastyczne w warszawskich przedszkolach, zajęcia kreatywne dla dzieci i dorosłych. Animatorka działań artystycznych dla młodzieży gimnazjalnej, współorganizatorka imprez kulturalnych. Prowadzi zajęcia ceramiczne w Wolskim Centrum Kultury. Ukończyła Historię Sztuki na UKSW, oraz Arteterapię w Instytucie Edukacji Artystycznej APS. Prowadziła zajęcia plastyczne w warszawskich przedszkolach, zajęcia kreatywne dla dzieci i dorosłych. Animatorka działań artystycznych dla młodzieży gimnazjalnej, współorganizatorka imprez kulturalnych. Prowadzi zajęcia ceramiczne w Wolskim Centrum Kultury.

 

Agnieszka Bykowska-Giler – instruktorka stolarstwa i zabawki sensorycznej, animatorka kultury, edukatorka, rękodzielniczka. Stworzyła znaną i popularną markę “Dama z wiertarką”. Z pasją i ogromną radością pracuje z dziećmi i dorosłymi. Współpracuje z centrami kultury, muzeami, placówkami edukacyjnymi.  Członek Zarządu Fundacji na Rzecz Rękodzieła i Sztuki “Stwórz to”.

 

Bożena Wiśniewska – wymyśla, opracowuje i przeprowadza warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych (plastyczno-architektoniczne oraz florystyczne). Dziecięca imaginacja nie ma sobie równych. Rozwijana, staje się źródłem kreatywności. Dlatego wg Bożeny ważne, aby dać dzieciom szansę na zetknięcie się z inną estetyką, formą zabawy czy spędzania wolnego czasu. Jest oczarowana dziećmi. Uczy się od nich. Przede wszystkim entuzjazmu, chęci poznania oraz nowatorskiego podejścia do sprawy. Uważa, że należy pozwalać dzieciom na samodzielne tworzenie przestrzeni i ciągłe jej przetwarzanie. To, że jest zarówno plastykiem, nauczycielem i florystką pozwala jej wplątywać się w przeróżne akcje i przedsięwzięcia związane z edukacją artystyczną dzieci. Od lat prowadzi autorskie warsztaty archiTEKTURKI (nagroda Słoneczniki 2019) oraz hopART – Otwartą Pracownię Rysunku i Malarstwa.

REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język