Kategoria:
Inne
Grupa wiekowa:
Seniorzy

Nasza propozycja skierowana jest do wszystkich, którzy ciekawie i twórczo chcą uzupełnić jesień swojego życia. Już od października Wolskie Centrum Kultury zaprasza na przedpołudniowy blok zajęć przygotowanych specjalnie dla seniorów.

Program Wolskiej Akademii Wiedzy to pomysł na niebanalne spędzenie wolnego czasu w miłej atmosferze, o którą zadbają wykładowcy, instruktorzy i pracownicy naszej instytucji. Słuchacze w ramach jednej niewysokiej opłaty semestralnej będą mogli uczestniczyć we wszystkich zajęciach i propozycjach kulturalnych i edukacyjnych przygotowanych w ramach programu Akademii, a który będzie obejmował spotkania, wykłady, wycieczki, warsztaty, lektoraty, zajęcia artystyczne, gimnastyczne i taneczne.
Uczestnicy będą również korzystać z szeregu zniżek na imprezy organizowane przez Wolskie Centrum Kultury.

Jesteśmy głęboko przekonani, że nasza propozycja pozwoli Państwu zrealizować swoje pasje artystyczne, pogłębić wiedzę i zdobyć nowe umiejętności oraz- co równie ważne – zawiązać nowe znajomości i przyjaźnie.

Zapraszamy na zajęcia:

Kurs Języka Francuskiego
Grupa początkująca
Środa godzina 10:00 – 11:30
Wolskie Centrum Kultury ul. Działdowska 6

Zajęcia teatralne
Na zajęciach teatralnych będziemy pracować głosem, ciałem i nasza kreatywnością. Skupimy się nad tym co w teatrze najważniejsze , czyli nad prawdą i emocjami na scenie. Zapraszamy na zajęcia wszystkich, którzy chcą zobaczyć siebie w zupełnie innej odsłonie i poznać teatr od podszewki.
Środa godzina 10:00 – 11:30
Wolskie Centrum Kultury ul. Działdowska 6

Program bloku aktywno – rekreacyjnego
Zdrowy kręgosłup – będą to zajęcia na których szczególnie mocno skupimy się na mięśniach stabilizacji kręgosłupa. Będziemy pracować nad mięśniami głębokimi, które odpowiedzialne są za prawidłową postawę, wykonywać ćwiczenia rozciągające oraz oddechowe.
Wtorek 10:00 : 11:00 i 11:00 – 12:00
Wolskie Centrum Kultury ul. Działdowska 6

Zajęcia ceramiczne
Techniki ręcznego formowania ceramiki, zdobienia angobami i szkliwami oraz nauka toczenia na szkle garncarskim.
Wtorek godzina 9:30 – 11:00 (1 i 3 wtorek miesiąca)
Wolskie Centrum Kultury ul. Wolska 50

Arteterapia
„Sztuka wypłukuję z duszy kurz życia codziennego” – Picasso
Terapia przez sztukę, polega na swobodnej ekspresji w posługiwaniu się artystycznymi środkami wyrazu. W kreacji plastycznej pozwala to na wyrażanie uczuć, stanów, przekonań, poprzez kolor, znak i symbol. Taki spojrzenie na proces twórczy pozwala m.in. na kształtowanie strefy emocjonalnej, redukcję stresu oraz wgląd w siebie, prowadzący do lepszego zrozumienia doświadczeń życiowych.
Wtorek godzina 9:30 – 11:00 (2 i 4 wtorek miesiąca)
Wolskie Centrum Kultury ul. Wolska 50

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych.

×