Kategoria:
Inne
Grupa wiekowa:
seniorzy, dorośli
Kiedy:
Poniedziałek 11:00 - 12:30
cena:
80 zł/ mc


“Sztuka doświadczania” to cykl zajęć wykładowo-warsztatowych prezentujących wybrane zagadnienia z historii sztuki, które mogą uwrażliwić nas na otaczającą rzeczywistość i nauczyuć odbierać sztukę poprzez wszystkie zmysły. Będziemy poznawać konkretne zjawiska kulturalne oraz twórczość i idee wybranych artystów.

Skupimy się na klasycznych dziełach sztuki i spróbujemy je poznawać za pomocą innych zmysłów niż wzrok. Wspólnie zastanowimy się, czy dzięki muzyce, poezji lub otaczającej nas przyrodzie możemy poznawać dzieła artystów wizualnych oraz w jaki sposób łączyć wrażenia wzrokowe z innymi doznaniami?

Sięgniemy także do przykładów ze sztuki współczesnej, które zachęcają do interakcji i operują nie tylko wizualnym przekazem.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content